Letošní rok nebude pro akcie nic moc. Je potřeba vítat každý pullback, říká známý investor
|

Letošní rok nebude pro akcie nic moc. Je potřeba vítat každý pullback, říká známý investor

Jack Ablin, investiční ředitel společnosti Cresset Wealth Advisors, očekává za letošní rok na americkém akciovém trhu celkově růst, žádná sláva to ale podle něj po prudkém odrazu cen během ledna a února již nebude. Jeho doporučovaná strategie je i proto jednoduchá – užívat si každý další pokles trhu.

Americké akcie S&P 500 Investiční tipy Výhled na rok 2019 Korekce na trzích

"Většinu růstu pro rok 2019 již máme za sebou," uvedl manažer Cresset Wealth Advisors ve vysílání CNBC 19. února. "Na začátku roku jsme čekali posílení indexu S&P 500 o nějakých 9 %. A to už máme za sebou, výhledy investorů byly zkrátka na přelomu roku extrémně ponuré."

Ablin nevidí na trzích ani v ekonomice žádný zásadní fundamentální problém. Ve svých predikcích přitom věnuje velkou pozornost vztahu finančního sektoru a indexu S&P 500. "Když se daří financím, většinou je to dobré i pro celý index. A v uplynulém půlroce finanční tituly za trhem zaostávaly. To by mohlo naznačovat, že trh jako celek před sebou nemá nejlepší měsíce," upozornil. "Finanční trhy a obecně likvidita jsou pro akciový trh zásadní."

Poklesy cen akcií v letošním roce podle manažera nebudou tak hluboké jako korekce v roce 2018, i tak ale na nich bude možné zajímavě vydělat. Investoři by se za nižší ceny neměli bát přikupovat. Ablin sám vyhlíží v případě příštího pullbacku nákupy v sektorech průmyslu, zdravotní péče a možná i energetiky. Jako nadějný vnímá také sektor developerů.

A co podle Ablina může vyvolat hlubší pokles, tedy novou nákupní příležitost? Mezinárodní obchod. "Některá cla, zejména mezi USA a Čínou, mohou zůstat v platnosti (i v případě, že se obě strany nakonec nějak dohodnou). A tuto možnost podle mě trh v cenách akcií nezohledňuje," uzavřel Jack Ablin.

Zdroj: CNBC