Mark Cuban: Držím pár akcií a spoustu hotovosti, o trh mám obavy
|

Mark Cuban: Držím pár akcií a spoustu hotovosti, o trh mám obavy

Držím asi čtyři dividendové tituly, dvě akcie shortují, a také mám zainvestováno v Amazonu a Netflixu. Část růstu trhu jsme si v minulosti vypůjčili z budoucnosti, uvedl ve vysílání CNBC známý investor a podnikatel Mark Cuban.

Americké akcie Americká ekonomika Nejbohatší investoři a byznysmeni

Miliardář Mark Cuban aktuálně drží výrazně více hotovosti, než mívá ve zvyku. Starosti mu totiž dělá americký akciový trh a také zadlužení USA. "Držím asi čtyři dividendové tituly, dvě akcie shortují, a také mám zainvestováno v Amazonu a Netflixu. Hodně hotovosti držím mimo trh," řekl Cuban ve vysílání CNBC.

Je prý připraven volné peníze investovat, pokud se naskytne dobrá příležitost. Amazon a Netflix jsou jeho největší akciové pozice, své spekulace na pokles ale neodtajnil.

Cuban je velkým kritikem prezidenta Donalda Trumpa. "Nehledě na cla a vše ostatní, co dělá, zkrátka nelze věřit všemu, co vidíme. A to mě trápí. Půjčujeme si z budoucnosti, abychom podpořili trh," vyslovil důvody svých obav majitel basketbalového klubu Dallas Mavericks.

Zvyšování vládního dluhu je podle něj stejně špatné jako politika Fedu v letech po krizi, kdy centrální banka držela úrokové sazby nízko déle, než bylo podle Cubana potřeba. "Pokud se hospodářský růst bude držet nad 4 % ročně a dluh začne klesat, vrátím se na trh," uzavřel Cuban.

Zdroj: CNBC