Morgan Stanley: 30 akcií na příští 3 roky, kdy trh nepředvede nic světoborného
|

Morgan Stanley: 30 akcií na příští 3 roky, kdy trh nepředvede nic světoborného

Podle hlavního stratéga Morgan Stanley pro americký akciový trh Michaela Wilsona čeká trh několik let slabého výkonu s převažujícím vývojem takzvaně do strany. Ale banka má, jak už to tak bývá, řešení. Je jím třicet akciových titulů, které by si měly v očekávaném prostředí vést výrazně lépe než trh jako celek.

Americké akcie Investiční tipy Akciové tipy

Wilson zahrnul do výběru několik akcií, které nejsou v podobných seznamech žádnými nováčky. Jako první jmenuje společnost Alphabet, která by měla nadále těžit z růstu internetového vyhledávání, především (ale ne pouze) v mobilním segmentu.

Banka JPMorgan Chase by podle Morgan Stanley měla dodávat investorům solidní zhodnocení díky expanzi na nové trhy, zlepšování efektivity, deregulaci a příležitostem k získání většího tržního podílu.

Philip Morris International považuje banka za dobrou sázku díky vynikajícímu poměru rizika a možného výnosu, slabost v tabákovém průmyslu se podle Wilsona zveličuje.

Dále Morgan Stanley na trhu, který by měl podle jejích stratégů jako celek víceméně stagnovat, doporučuje akcie společností UnitedHealth, Accenture, Activision Blizzard, Amazon, BlackRock, Bank of New York Mellon, Charles Schwab, Constellation Brands, Dollar GeneralDomino's Pizza, Estée Lauder, First Republic Bank, Gartner, Intuitive Surgical, Iqvia Holdings, Marsh & McLennan Companies, Microsoft, NextEra Energy, Northrop Grumman, Prologis, Raytheon, Salesforce.com, SBA CommunicationsSherwin-WilliamsThermo Fisher Scientific, Visa a Walt Disney.

Zdroj: Morgan Stanley