US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,26 %
NASDAQ+0,61 %
DOW JONES+0,09 %
PX+0,52 %
ČEZ+0,15 %
NVIDIA-2,47 %

Valeant zvýšil nabídku na firmu Allergan na téměř 50 miliard USD

Kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals zvýšila nabídku na převzetí amerického výrobce botoxu Allergan na 49,44 miliardy USD, z původně navrhovaných 47 miliard dolarů. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
28. 5. 2014 | 15:57
Fúze a akvizice

Valeant nyní nabízí za každou akcii Alerganu 58,30 USD v hotovosti a 0,83 své vlastní akcie. V původním návrhu, který Allergan odmítl, činila hotovostní složka pouze 48,30 USD.

Případná akvizice by spojila dvě středně velké farmaceutické společnosti, které se zaměřují na produkty péče o pleť a oči. Botulotoxinové preparáty jsou známé jako prostředek k dočasnému vyhlazení vrásek.

Snaha Valeantu o převzetí Allerganu přichází v době zvýšeného úsilí o fúze a akvizice ve farmaceutickém sektoru. Německá farmaceutická společnost Bayer se tento měsíc například dohodla, že za 14,2 miliardy USD převezme divizi výroby volně prodejných přípravků pro péči o zdraví amerického konkurenta Merck & Co.

Zdroj: ČTK

Fúze a akviziceKrása a zdraví
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie