US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ-0,24 %
KB+0,58 %
Erste+1,14 %

CME Group do léta zavře většinu obchodních parketů pro pitové obchodování s futures

CME Group oznámila, že do 2. července zavře většinu obchodních parketů pro pitové obchodování s futures jak v Chicagu, tak v New Yorku. Pitové obchodování s futures v současnosti tvoří jen procento z celkového objemu obchodování s futures CME Group. Otevřeny zůstanou jen prostory pro obchodování s futures indexu S&P 500 a opcí.

Redakce IW
Redakce IW
5. 2. 2015 | 10:29
Trading

Obchodování na pitu dlouhodobě ustupuje rozvíjejícímu se trendu elektronického tradingu. Pitové obchodování probíhá na obchodním parketu, což je prostor v budově burzy, konkrétně místo zvané pit, kde obchody uzavírají osoby fyzicky přítomné na dané burze.

Krok CME Group není překvapivý. Způsob obchodování, při němž na sebe tradeři pokřikují, pomalu vymírá s rostoucí popularitou elektronického obchodování. CME Group doposud udržovala obě formy. Nyní firma oznámila, že uvolněné prostory poskytne k pronájmu.

Zdroj: CNBC

Americké akcieTrading
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie