Americké akcie zakončily volatilní týden navzdory zlepšené náladě v druhé polovině seance dalším poklesem, celý týden tak uzavřely slabší zhruba o procento
|

Americké akcie zakončily volatilní týden navzdory zlepšené náladě v druhé polovině seance dalším poklesem, celý týden tak uzavřely slabší zhruba o procento

Americké akcie po čtvrtečním silném oživení opět výrazně ztrácely, zlepšená nálada v druhé polovině obchodování jejich páteční ztráty omezila na necelé procento. Dolů trh stahovaly zejména pokračující růst kurzu dolaru a klesající ceny ropy. Širší index S&P 500 tak má za sebou třetí týdenní pokles v řadě.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow v pátek odepsal 0,82 % na 17 749,31 bodu, S&P 500 ztratil 0,61 % na 2 053,40 bodu a Nasdaq klesl o 0,44 % na 4 871,76 bodu. Index volatility VIX vzrostl o 4 % na 16,04 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA stoupl o jeden bazický bod na 2,12 %.

Americké akcie (9.-13. března 2015)

Trh byl v týdnu hodně rozkolísaný. Index S&P 500 během něj zažil jak nejvyšší denní zisk od počátku února, tak nejhlubší ztrátu od počátku ledna. Dow za pět obchodních dnů ztratil 0,57 %, S&P 500 0,87 % a Nasdaq přes procento. Hlavním tématem je sílící dolar, který znamená hrozbu pro zisky amerických firem plynoucí ze zahraničí.

Data z ekonomiky nejsou v uplynulých týdnech nijak oslnivá, s výjimkou trhu práce. "Když jsou data rozporuplná a mluví se o zvyšování sazeb, nervozita na trhu na sebe nenechá dlouho čekat. Na monitorech proto máme to, co tam mít máme," shodli se analytici, kteří komentovali páteční obchodní seanci pro CNBC.

Ve výsledku by to vše mohlo vést k tomu, že FOMC na svém úterním a středečním zasedání nezmění rétoriku, která aktuálně zahrnuje "trpělivost", pokud jde o zvyšování základního úroku.

Akcie energetických společností srazil v pátek níže obnovený pokles cen ropy, který je reakcí na vyhlídky pokračujícího přetlaku nabídky na světovém trhu. Index energetického sektoru patřil v pátek k nejhorším se ztrátou okolo 0,8 %, hůře na tom byly jen firmy z odvětví necyklického spotřebního zboží a základních materiálů.

EUR/USD na 12letém minimu, ropa levnější

Kurz eura vůči dolaru obnovil po čtvrtečním oživení pokles na nová dvanáctiletá minima. Americkou měnu nadále ženou vzhůru přípravy investorů na zvyšování úroků ve Spojených státech. Trh přitom nechal takřka bez povšimnutí nepříznivé údaje z americké ekonomiky, které by dolar jinak oslabily. Euro ale srážejí i kroky Evropské centrální banky.

Dolarový index, který sleduje pohyb dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, završil čtvrtý týden vzestupu v řadě.

Dolar začal odpoledne náhle zpevňovat. Analytici v tom vidí přípravu pozic na nadcházející zasedání měnového výboru americké centrální banky. Příští týden by totiž Fed mohl naznačit, že začne v dohledné době zvyšovat úrokové sazby, řekli analytici agentuře Reuters.

Páteční statistika ukázala, že výrobní ceny v USA v únoru klesly o 0,6 %, čekala se jejich meziroční stagnace. Normálně by to dolar oslabilo, protože pokles cen by mohl Fed od přitvrzování měnové politiky odradit. Americkou měnu neoslabila ani zpráva o poklesu předběžného březnového indexu spotřebitelské důvěry, který zpracovává Michiganská univerzita.

Světové ceny ropy ztratily v pátek přes čtyři procenta a severomořská ropa Brent sestoupila poprvé po měsíci pod hranici 55 dolarů za barel. Obavy ze zahlcení trhu zvýšila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle níž se přebytek ropy na světovém trhu kvůli nadále vysoké těžbě ve Spojených státech dále zvětšuje.

Brent za týden zlevnil o zhruba 8 %, což je nejhlubší ztráta za dva měsíce. Americká lehká ropa WTI za pět dnů odepsala 9 %, nejvíce od poloviny prosince.

Počet aktivních ropných vrtů v USA podle společnosti Baker Hughes v posledním týdnu klesl o dalších 56 na 866. Snižuje se tak již 14 týdnů po sobě. Analytici ale opakovaně upozorňují, že zavírány jsou většinou ty nejméně výkonné vrty, a tak celková produkce ropy v USA zatím na tyto kroky v podstatě nereaguje.

IEA vzhledem k přetlaku nabídky předpověděla, že ceny ropy zřejmě budou pokračovat v poklesu. Spojeným státům by podle ní mohly brzy dojít volné kapacity k uskladnění ropy, což by znamenalo další tlak na pokles cen. Tlak na ceny podle agentury poleví nejdříve ve druhém pololetí.

Předpovědi stabilizace trhu může podle analytiků vyvrátit možná dohoda mezi Teheránem a šesti mocnostmi na íránském jaderném programu, která by vedla ke zrušení sankcí na vývoz ropy z Íránu. "Otázkou pro druhé pololetí je Írán a odpověď na ni se čeká během příštích dvou týdnů," řekl agentuře Reuters analytik ze švýcarské společnosti Petromatrix Olivier Jakob. Rámcovou dohodu mají mocnosti s Íránem uzavřít do konce března.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Nadbytek ropy na světovém trhu se kvůli nepolevující těžbě této suroviny ve Spojených státech dále zvětšuje. Nedávné ustálení světových cen ropy tak mohlo být jen dočasné. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to v pátek uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Spojeným státům by podle ní mohly brzy dojít volné kapacity na uskladnění ropy. To by znamenalo další tlak na pokles cen.
 • Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) chce investovat 200 milionů dolarů do výrobních kapacit v Egyptě. Společnost uvedla, že egyptské investice budou mířit především do výroby energie, obnovitelných zdrojů, vody, ropy, plynu a letecké i železniční dopravy.
 • V pondělí americká vláda narazí na dluhový strop. Ministr financí Jack Lew proto poslal dopis republikánskému předsedovi Sněmovny reprezentantů Johnu Boehnerovi, ve kterém ho upozornil, že vláda přestává vydávat dluhopisy a že zavádí v posledních letech již typická "mimořádná opatření", aby mohla nadále fungovat a financovat své rozpočtové kapitoly. Lew také vyzval Kongres, aby dluhový limit navýšil co nejdříve.
 • Měnovým trhem se již nějakou dobu šíří zvěsti o tom, že evropská měna brzy dosáhne parity vůči americkému dolaru. Podle analytiků z Deutsche Bank ale nebude ani to konečná. Ve své nové predikci analytici z německého bankovního domu odhadují, že se kurz eurodolaru do roku 2017 zřítí až na 0,85. Na takové úrovni byl naposledy v letech 2001 až 2002.
 • Susquehanna Financial zvýšila investiční doporučení na akcie eBay na "positive" z "neutral", cílovou cenu zvedla na 75 USD.
 • United Technologies od bank Morgan Stanley a Goldman Sachs odkoupí vlastní akcie za 1,325 miliardy USD.
 • Index výrobních cen v únoru meziměsíčně klesl o 0,5 % (odhad: +0,3 %, předchozí období: -0,8 %), meziročně se snížil o 0,6 % (odhad: 0 %, předchozí období: 0 %).
 • Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v březnu předběžně klesl na 91,2 bodu. Čekal se přitom mírný růst na 96 bodů z únorových 95,4 bodu.
 • Čínská internetová společnost Alibaba Group Holding plánuje investovat do firmy Snapchat, která je vývojářem stejnojmenné mobilní aplikace na krátkodobé sdílení fotografií. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg. Alibaba do Snapchatu údajně plánuje vložit 200 milionů dolarů. Firmu to oceňuje na zhruba 15 miliard USD.
 • Podle analytiků z Goldman Sachs euro dosáhne parity s dolarem již v září.
 • Co se týče amerických akcií, je mezi investory Marc Faber, řečený Doktor Zkáza, znám jako jeden z největších medvědů. Nyní ale známý investor otočil a radí: "Na nic nečekejte a jděte nakupovat na americké trhy."
 • Aktivistický investor Bill Ackman řekl CNBC, že ho zatím nekontaktovali vyšetřovatelé z FBI ani z ministerstva spravedlnosti, pokud jde o rozbíhající se kauzu, která se má týkat manipulace s cenami akcií společnosti Herbalife. Je ale prý připraven kdykoli na případné otázky odpovědět.

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Společnost QUALCOMM oznámila dokonce 15miliardový program odkupů (10 miliard v příštích 12 měsících) a zvýšení dividendy o 14 %. Firma má přes 30 miliard USD v hotovosti, část odkupů chce ale financovat novým dluhem.
 • Soudní dvůr Evropské unie v pondělí potvrdil správnost rozhodnutí Evropské komise zablokovat plánované spojení německé burzy Deutsche Börse s transatlantickým burzovním operátorem NYSE Euronext. Fúze měla vytvořit největší burzovní skupinu na světě. Evropská komise transakci zablokovala již v roce 2012.
 • General Motors oznámila program odkupu svých akcií v objemu 5 miliard USD. Navíc se zavázala, že v budoucnu vyplatí akcionářům jakoukoli hotovost, kterou bude mít nad 20 miliard USD.
 • Ceny ropy po nedávném oživení z šestiletých minim obnoví kvůli rostoucím zásobám v brzké době pokles. Americká ropa WTI pravděpodobně sestoupí ke 40 dolarům za barel. Předpověděla to podle agentury Reuters banka Goldman Sachs ve své posledním výhledu pro ropný trh.
 • Goldman Sachs snížila doporučení na akcie BlackBerry na "prodat" z "neutral" a poukázala na 60% nárůst ceny akcií od chvíle, kdy do křesla ředitele firmy v listopadu 2013 usedl John Chen. Analytici z Goldman Sachs se také domnívají, že firma je nyní v bodě, kdy ji v následujících letech čeká pouze prohlubování ztrát.
 • Alcoa kupuje výrobce kovů RTI International Metals za 1,5 miliardy dolarů.
 • Analytici z Goldman Sachs zvýšili doporučení na akcie společnosti ExxonMobil na "kupovat" s odůvodněním, že tato firma jako jediná z velkých ropných firem v roce 2016 bude schopná generovat volnou hotovost, kterou bude moci využít k případným akvizicím.
 • Řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's svými únorovými tržbami investory výrazně zklamal. Celosvětově se jeho tržby snížily o 1,7 %, očekával se přitom jen 0,3% pokles. Ve Spojených státech se pak propadly o 4 % při očekávání 0,7% poklesu a o 4,4 % se snížily v asijsko-pacifickém regionu. V Evropě se naopak o 0,7 % zvýšily, ačkoli se očekával 0,1% pokles.
 • SunTrust snížila doporučení na akcie Amazon.com na "neutral" z "kupovat" kvůli tomu, že akcie již dosáhla cílové ceny. Navíc se analytici SunTrust obávají toho, že v budoucnosti bude mít firma větší potíže s hotovostí, než si někteří investoři myslí.
 • Americká společnost Tesla Motors plánuje rušit pracovní místa v Číně poté, co nesplnila cíle v oblasti tržeb. Výrobce aut nespecifikoval, kolik lidí přijde o práci, ale podle zprávy místních novin by se mohlo jednat o 180 z celkových 600 míst. Zároveň firma popřela zprávy o tom, že by byla nucena pozastavit produkci v továrně v Nevadě, v níž se vyrábějí baterie do aut Tesla.
 • Výsledky zátěžových testů amerických bankovních domů, které minulý týden ve čtvrtek zveřejnila americká centrální banka, potvrzují, že je finanční sektor USA v dobré kondici a banky mají pro případ nečekaných potíží dostatek kapitálu na to, aby ve zdraví přežily. Data, která Fed ve čtvrtek zveřejnil, jsou ale jen jednou částí výsledků zátěžových testů. Investoři jsou nyní zvědaví zejména na to, co ve středu ukáže druhá sada údajů.
 • Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyzval členy Kongresu, aby mu udělili větší pravomoci v boji s americkým imperialismem. Učinil tak poté, co Spojené státy uvalily na sedm bezpečnostních představitelů Venezuely sankce, jež Maduro označil za "porušování lidských práv". Maduro pronesl v televizním vysílání procítěnou řeč, v níž opět obvinil Spojené státy ze snahy svrhnout jeho socialistickou vládu a vyzval Kongres, aby mu udělil větší moc pro "boj s imperialismem".
 • Velkoobchodní zásoby v lednu vzrostly o 0,3 % (odhad: -0,1 %, prosinec: +0,1 %), tržby klesly o 3,1 % (odhad: -0,5 %, prosinec: -0,9 %, revidováno z -0,4 %).
 • JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v lednu 4,998 milionu (odhad: 5,050 milionu, prosinec: 4,877 milionu, revidováno z 5,028 milionu).
 • Výzkumníci americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) pracovali skoro deset let na prolomení zabezpečení chytrých telefonů a počítačových tabletů od Applu. Napsal to americký server The Intercept, který se odvolává na dokumenty od bývalého spolupracovníka amerických tajných služeb Edwarda Snowdena.
 • Přepravní společnost FedEx bude možná čelit obvinění z údajného doručení pašovaných cigaret do státu New York i do New York City, kvůli němuž stát New York přišel o miliony dolarů z daní.
 • UBS zvýšila doporučení na akcie Hewlett-Packard na "kupovat" z "neutral" kvůli nedávnému poklesu ceny akcií společnosti a pozitivním změnám ve vedení.
 • Čína vyměřila americkému výrobci spotřebního zboží Procter & Gamble pokutu téměř milion dolarů za klamavou reklamu na zubní pastu Crest. Oznámil to v úterý šanghajský úřad pro regulaci průmyslu a obchodu. Podle čínských médií jde zatím o nejvyšší pokutu tohoto druhu.
 • PNC Bank musí zaplatit 391 milionů dolarů za škody způsobené pojišťovacími podvody, které zahrnovaly například předplacené pohřební smlouvy.
 • Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) v úterý zvýšil svůj odhad letošní těžby ropy a zemního plynu ve Spojených státech. Těžba ropy podle nové prognózy stoupne na 9,35 milionu barelů denně (b/d). Únorový odhad počítal s objemem těžby na úrovni 9,3 milionu b/d. Odhad pro příští rok ale úřad v pravidelné měsíční zprávě naopak snížil na 9,49 milionu b/d z 9,53 milionu.
 • Finanční ředitel internetové a technologické společnosti Google Patrick Pichette odejde do důchodu. Firma zatím neurčila konkrétní datum jeho odchodu. Oznámila ale, že se Pichette bude podílet na výběru svého nástupce.
 • Fed oznámil detaily výsledků zátěžových testů 31 zkoumaných bank. Dvěma ústavům neschválil plány výplaty dividend, třetímu je podmínil. Americká centrální banka nařídila bankovní společnosti Bank of America, aby do září přehodnotila své plány na zvýšení dividend či na zpětný odkup akcií. V opatřeních na kontrolu rizika vypracovaných touto bankou jsou podle středečního sdělení Fedu nedostatky. Výplatu dividend Fed kromě toho zakázal také americkým divizím německé banky Deutsche Bank a španělského bankovního domu Santander. Fed to zdůvodňuje nedostatečným plánováním týkajícím se finančních rizik.
 • Akcie Morgan Stanley přidávaly ve středeční poobchodní fázi 3 % poté, co Fed schválil plán banky zvýšit čtvrtletní dividendu o polovinu z 10 na 15 centů a odkupovat své akcie za celkem 3,1 miliardy USD. Plány se týkají druhého kvartálu. V after-marketu se dařilo například i společnosti American Express, které centrální banka schválila plán odkupu akcií za až 6,6 miliardy USD probíhající do druhého čtvrtletí 2016 a zvýšení dividendy o 12 %. Podobně pozitivně reagovaly na schválené plány "vracení hotovosti akcionářům" i akcie Citigroup, Goldman Sachs a dalších finančních společností.
 • Odměny makléřů na Wall Street loni vzrostly na 29 miliard USD, což je o tři procenta více než v předešlém roce. Vyplývá to z předběžných propočtů, o nichž informoval hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli. Sektor také poprvé od roku 2011 vytvořil nová pracovní místa, přestože zisky makléřských firem se snížily.
 • Vlivné americké banky Citigroup, Goldman Sachs a Morgan Stanley neuspěly se snahou zablokovat návrh, aby musely zveřejňovat informace o takzvaných zlatých padácích pro manažery, kteří se rozhodli odejít do vládních služeb. Vyplývá to z dokumentů tamní burzovní komise, k nimž se dostala agentura Reuters. Návrh vzešel od akcionářů a podporuje ho i mocný odborový svaz AFL-CIO.
 • Apple 18. března nahradí v indexu Dow telekomunikačního operátora AT&T. Šéf společnosti, která index sestavuje, upozorňuje, že změny složení cenově váženého benchmarku neznamenají žádné doporučení ani vzkaz investorům. A AT&T nemusí nyní na trhu skončit v propadlišti dějin, naopak.
 • Severoamerická lehká ropa WTI se za 100 USD za barel neobchoduje již nějakou dobu. A podle analytiků z UBS se ceny k této úrovni nějakou dobu ani nepřiblíží. Co bude levná surovina znamenat pro těžaře, kteří v USA spustili břidlicovou revoluci?
 • Zhruba před měsícem se na grafu ETF Energy Select Sector SPDR, který lze vnímat jako benchmarkový index celého energetického sektoru, vytvořila formace, která indikovala růst sektoru v krátkodobém horizontu. Následovala další formace indikující růst i ve střednědobém horizontu. Po měsíci se ale situace obrátila.
 • Apple: Služby iTunes, App Store a další měly technické problémy. V internetových obchodech iTunes Store, App Store, Mac App Store a iBooks Store nešlo během dne několik hodin nakupovat. Výpadek nastal ve středu dopoledne.
 • USA rozšířily sankce na dalších osm proruských separatistů a jednu ruskou banku, a to kvůli porušení příměří na Ukrajině ze strany rebelů. Agentura Reuters v této souvislosti poznamenala, že novými protiopatřeními Washington zvyšuje tlak na Moskvu den poté, co ji obvinil z dodávek tanků a těžkých zbraní do separatisty ovládané části Donbasu.
 • Zásoby ropy ve Spojených státech se minulý týden vyšplhaly na další rekord, konkrétně o 4,51 milionu barelů na 448,9 milionu barelů. Oznámil to Úřad pro energetické informace (EIA).
 • Index žádostí o hypotéku v USA v týdnu končícím 6. březnem klesá o 1,3 % po předchozím růstu o 0,1 %.
 • General Mills zvyšuje kvartální dividendu o 7 % na 44 centů.
 • Tempo meziměsíčního poklesu maloobchodních tržeb v USA v únoru kleslo na 0,6 % z 0,8 % v lednu. Výsledek nicméně i tak zaostal za očekáváním trhu, který odhadoval, že tržby o 0,3 % vzrostou. Bez započtení prodejů aut se tržby maloobchodních prodejců meziměsíčně snížily o 0,1 % po poklesu o 1,1 % v lednu (revidováno z -0,9 %, odhad: +0,5 %).
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 7. března klesl na 289 tisíc. Očekával se pokles na 305 tisíc z 325 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 320 tisíc). Pokračujících žádostí v týdnu do 28. února ubylo na 2,418 milionu z 2,423 milionu (revidováno z 2,421 milionu), čekal se naopak růst na 2,500 milionu.
 • Index dovozních cen se v USA v únoru meziročně snížil o 9,4 % (leden: -8 %) a index vývozních cen klesl o 5,9 % (leden: -5,4 %).
 • Obchodní zásoby zůstaly v lednu beze změny, stejně jako v prosinci (odhad: +0,1 %).
 • Rozpočtový deficit Spojených států se v únoru snížil o procento na 192 miliard dolarů ze 194 miliard dolarů před rokem. Oznámilo to americké ministerstvo financí. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali pokles až na 187 miliard dolarů.
 • Výrobce počítačových čipů Intel ve čtvrtek snížil výhled svého hospodaření pro první čtvrtletí. Společnost oznámila, že nyní čeká, že dosáhne tržeb 12,8 miliardy dolarů. Dosud čekala 13,7 miliardy USD. Výhled prý snižuje kvůli nižší než očekávané poptávce firem po nových počítačích.
 • Německý finanční ústav Commerzbank zaplatí americkým úřadům 1,45 miliardy dolarů, aby urovnal obvinění z porušování sankcí vůči Íránu a dalším zemím a z obcházení zákonů proti praní špinavých peněz. Banka v rámci urovnání sporu také propustí pět vedoucích pracovníků. Dohodnutá pokuta výrazně snižuje loňský zisk podniku.
 • Čisté jmění amerických domácností a neziskových organizací se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku zvýšilo o 1,5 bilionu dolarů na 83 bilionů dolarů, což je nejvyšší hodnota v historii. Růst táhlo zejména zdražování nemovitostí, jejichž hodnota byla na konci čtvrtého kvartálu nejvyšší od roku 2007. K výsledku ale přispěl i nárůst cen akcií. Podle americké centrální banky však zároveň došlo ke zvýšení zadlužení domácností, a to o 4,7 %, což je nejvyšší tempo růstu od roku 2012.
 • Barclays snižuje 12měsíční cílovou cenu na akcie Alibaba Group Holding na 98 USD z 105,10 USD.
 • Americký maloobchodní řetězec Dollar General hospodařil v posledním loňském čtvrtletí s čistým ziskem 355 milionů dolarů neboli 1,17 USD na akcii při tržbách 4,94 miliardy dolarů. V letošním roce firma očekává růst tržeb o osm až devět procent a dosažení zisku na akcii 3,85 až 3,95 USD.

Zdroj: ČTK, CNBC, Bloomberg, Zero Hedge, MarketWatch

Evropské akcie v úterý mírně zdražily, v centru pozornosti bylo dění…
Evropské akcie v úterý mírně zdražily, v centru pozornosti bylo dění…
18:00

Evropské akcie v úterý mírně zdražily, v centru pozornosti bylo dění v britském parlamentu

Evropské akcie zakončily úterní obchodování v zelených číslech, seanci však uzavřely pouze s mírnými zisky. Investoři...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Čína má nejvíce miliardářských startupů na světě
Čína má nejvíce miliardářských startupů na světě
17:05

Čína má nejvíce miliardářských startupů na světě

Čína má nejvíce tzv. "startupových jednorožců", tedy soukromých začínajících firem, jejichž hodnota přesahuje jednu...
Čína Byznys a podnikání Investice
Pražská burza v úterý zpevnila, akcie Avastu zdražily o více než 3 %
Pražská burza v úterý zpevnila, akcie Avastu zdražily o více než 3 %
16:45

Pražská burza v úterý zpevnila, akcie Avastu zdražily o více než 3 %

Pražská burza zakončila úterní obchodování v zelených číslech, index PX si připsal 0,35 % na 1 056,92 bodu. Nahoru...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Průzkum: Přínos V4 je dle Čechů hlavně ve společných krocích v EU
16:27

Průzkum: Přínos V4 je dle Čechů hlavně ve společných krocích v EU

Spolupráce zemí visegrádské skupiny (V4) má podle Čechů přínos hlavně ve společných politických krocích v Evropské...
Česká republika Evropská unie
USA: Prodeje starších domů v září klesly o 2,2 %
16:00

USA: Prodeje starších domů v září klesly o 2,2 %

Prodeje starších domů ve Spojených státech v září meziměsíčně klesly o 2,2 % na celoročně přepočítané tempo 5,38...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Nemovitosti
Ze světa investičních doporučení (22. října)
15:00

Ze světa investičních doporučení (22. října)

Které akcie si v úterý vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení
Kanada: Maloobchodní tržby v srpnu meziměsíčně klesly o 0,1 %
14:40

Kanada: Maloobchodní tržby v srpnu meziměsíčně klesly o 0,1 %

Kanadské maloobchodní tržby se v srpnu meziměsíčně snížily o 0,1 % po růstu o 0,6 % v červenci. Analytici počítali s...
Kanada Maloobchod Tržby
VW nehledá alternativní místo pro závod plánovaný v Turecku
14:21

VW nehledá alternativní místo pro závod plánovaný v Turecku

Německý automobilový koncern Volkswagen navzdory pozastavení plánů na výstavbu nové továrny v Turecku nehledá pro...
Volkswagen Turecko Evropské akcie
Řetězec McDonald's má kvůli investicím nižší zisk
Řetězec McDonald's má kvůli investicím nižší zisk
14:05

Řetězec McDonald's má kvůli investicím nižší zisk

Americká společnost McDonald's vytvořila ve třetím čtvrtletí čistý zisk 1,61 miliardy USD, což je meziroční pokles o...
McDonald's Americké akcie Výsledková sezóna
Skupina Karo získala na trhu START za nové akcie 40 milionů Kč
Skupina Karo získala na trhu START za nové akcie 40 milionů Kč
13:46

Skupina Karo získala na trhu START za nové akcie 40 milionů Kč

Skupina Karo, zpracovatel kůží z Boršova u Jihlavy, získala na trhu START pražské burzy za nově vydané akcie od...
Karo Invest Primární úpis akcií (IPO) Akcie ČR
Procter & Gamble zvýšil čistý zisk o 12 % na 3,59 miliardy USD
Procter & Gamble zvýšil čistý zisk o 12 % na 3,59 miliardy USD
13:10

Procter & Gamble zvýšil čistý zisk o 12 % na 3,59 miliardy USD

Americký výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble zvýšil v prvním čtvrtletí meziročně čistý zisk o 12 procent na 3...
Procter & Gamble Americké akcie Výsledková sezóna
Harley-Davidson má kvůli clům a slabé poptávce nižší zisk
Harley-Davidson má kvůli clům a slabé poptávce nižší zisk
12:55

Harley-Davidson má kvůli clům a slabé poptávce nižší zisk

Americkému výrobci motocyklů Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí meziročně klesl zisk o 24 procent na 86,6 milionu...
Americké akcie Výsledková sezóna