Americké akcie v pátek mírně zdražily, střízlivé zisky si odnášejí i za celý uplynulý týden
|

Americké akcie v pátek mírně zdražily, střízlivé zisky si odnášejí i za celý uplynulý týden

Americké akciové trhy v první polovině pátečního obchodování kolísaly a hledaly jasnější směr. Ve druhé polovině seance se sjednotily a nakonec uzavřely mírně v plusu. Wall Street povzbudila série nových údajů, které naznačily příznivý vývoj americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow posílil o 0,4 % na 17 477,40 bodu, S&P připsal 0,39 % na 2 091,54 bodu a Nasdaq Composite vzrostl o 0,29 % na 5 048,23 bodu. Index volatility VIX klesl o 4,89 % na 12,83 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o jeden bazický bod na 2,19 %.

V zelených číslech páteční obchodní seanci zakončilo devět z deseti hlavních sektorů. Dařilo se zejména sektoru veřejných služeb, průmyslovému odvětví a finančnímu sektoru. V mínusu skončilo energetické odvětví.

Za celý týden Dow zpevnil o 0,6 %, S&P 500 přidal 0,67 % a Nasdaq Composite stoupl o mírných 0,09 %.

Výrobní ceny v USA vzrostly v červenci třetí měsíc za sebou, což naznačilo, že tlak na pokles inflace kvůli nízkým cenám ropy ustává. Průmyslová výroba se minulý měsíc v USA zvýšila nejsilnějším tempem za osm měsíců.

Většina obchodníků a analytiků očekává, že americká centrální banka (Fed) začne zvyšovat krátkodobé úrokové sazby už v září. Kvůli nedávným nepřesvědčivým údajům z ekonomiky ale někteří předpokládají, že tento krok banka odloží na prosinec.

Americké akcie (14. srpna 2015)

"Na trzích stále doznívají důsledky kroků čínské centrální banky," řekl David Lefkowitz, akciový stratég v UBS Wealth Management Americas. "Investoři budou až do zářijového zasedání americké centrální banky sbírat ekonomická data, z nichž se budou snažit odvodit, kdy Fed začne zvyšovat sazby. Pro následující období tak očekávám zvýšenou volatilitu," doplnil Mark Luschini, hlavní investiční stratég v Janney Montgomery Scott.

Z indexu Dow v pátek nejvíce zdražily akcie chemického obra DuPont (+1,57 %), technologické společnosti Cisco Systems (+1,15 %) a konglomerátu General Electric (+1,12 %). Nedařilo se naopak cenným papírům ropné společnosti Exxon Mobil (-0,37 %), mobilního operátora Verizon Communications (-0,36 %) nebo zábavní společnosti Walt-Disney (-0,33 %).

Akcie maloobchodního prodejce J.C. Penney (+5,58 %) poskočily o více než pět a půl procenta poté, co společnost reportovala nižší než očekávanou ztrátu. Firma před začátkem obchodování uvedla, že v druhém čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 138 milionů dolarů neboli 0,45 USD na akcii proti čisté ztrátě 172 milionů dolarů neboli 0,56 USD na akcii ve stejném období o rok dříve. Tržby firmy dosáhly v letošním druhém čtvrtletí 2,88 miliardy dolarů, loni činily 2,8 miliardy dolarů a trh letos za 2Q čekal 2,86 miliardy dolarů.

Dařilo se také akciím maloobchodního prodejce luxusního zboží Nordstrom (+4,28 %) poté, co firma oznámila vyšší než očekávaný zisk. Společnost uvedla, že ve druhém čtvrtletí dosáhla čistého zisku 211 milionů dolarů neboli 1,09 USD na akcii při tržbách 3,6 miliardy dolarů. Loni firma ve stejném období hospodařila se ziskem na akcii 0,95 USD a tržbami 3,3 miliardy dolarů. Analytici oslovení agenturou FactSet v průměru čekali zisk na akcii 0,9 USD a tržby 3,68 miliardy dolarů. Firma současně zúžila pásmo výhledu celoročního zisku na akcii na 3,7 až 3,8 USD z původního odhadu 3,65 až 3,8 USD. Na úrovni tržeb společnost čeká meziroční zlepšení výsledku o 8,5 až 9,5 % (původní odhad: +7-9 %).

Cenné papíry distributora potravin Sysco (+7,42 %) přidaly přes sedm procent v reakci na oznámení investičního fondu Trian Partners Nelsona Peltze, že ve firmě získal zhruba 7% podíl.

V plusu uzavřely i akcie chemické společnosti DuPont (+1,57 %), na které analytik Jeffrey Zekauskas z banky JPMorgan Chase zvýšil investiční doporučení na "overweight" z "neutral" a současně posunul jejich cílovou cenu na 60 USD z předchozích 58 USD. Zekauskas uvedl, že oceňuje příznivý poměr rizika k potenciálním ziskům z držení akcií.

Nedařilo se naopak akciím výrobce her pro mobilní telefony a tablety King Digital Entertainment (-10,99 %), který ve čtvrtek po konci obchodování oznámil slabá kvartální čísla. Společnost uvedla, že v letošním druhém čtvrtletí dosáhla zisku 119,3 milionu dolarů neboli 0,38 USD na akcii po zisku 165,4 milionu dolarů neboli 0,52 USD na akcii ve stejném období v loňském roce. Upravený zisk na akcii byl 0,49 USD, když trh počítal se slabším výsledkem 0,42 USD. Zklamaly ale tržby, které se propadly na 489,5 milionu dolarů z 595,5 milionu dolarů. Analytici čekali v průměru 515 milionů dolarů.

Výrazně zlevnily také akcie provozovatele řetězce restaurací s mexickým jídlem El Pollo Loco Holdings (-20,7 %), který taktéž již ve čtvrtek po konci obchodování zveřejnil slabá hospodářská čísla. Firma uvedla, že v uplynulém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 7,2 milionu dolarů neboli 0,18 USD na akcii proti zisku 6,6 milionu dolarů neboli 0,22 USD na akcii ve stejném období v loňském roce. Zklamaly ale opět tržby, které z loňských 86,9 milionu USD za druhé čtvrtletí stouply jen na 89,5 milionu USD. Čekal se výsledek 93 milionů USD.

Ropa WTI zlevnila na nové minimum za téměř šest a půl roku

Euro v pátek k dolaru oslabilo o 0,4 % na 1,111 EUR/USD, zatímco dolar k japonskému jenu ztratil 0,1 % na 124,30 USD/JPY. Měnový trh se zklidnil po otřesech vyvolaných nečekanou úterní devalvací čínského jüanu čínskou centrální bankou.

Čínská centrální banka po dvojí devalvaci jüanu ve čtvrtek uvedla, že pro další pokles kurzu už není důvod, a v pátek kurz měny podpořila. Její kroky zmírnily obavy z toho, že devalvace jüanu by mohla vést k "měnovým válkám", tedy konkurenčním devalvacím měn, zejména u asijských obchodních konkurentů Číny.

Světové ceny ropy v pátek klesly a severoamerická lehká ropa WTI sestoupila na nové minimum za téměř šest a půl roku. Srážejí ji vysoké zásoby ropy a odstávky rafinerií ve Spojených státech.

Ropa Brent je stále deset procent nad letošním lednovým minimem 45,19 USD za barel. Americká ropa je nyní mnohem slabší, což je důsledek odstavování rafinerií, které snižuje odbyt ropy v USA. Za týden WTI odepsala přes dvě procenta a barel Brentu zlevnil zhruba o procento.

Devalvace čínského jüanu a pokles kurzu čínské měny tento týden o tři procenta by měly vést k dalšímu tlaku na trh komodit, předpověděla investiční banka Goldman Sachs. Podle ní devalvace jüanu mění globální makroekonomickou situaci.

Počet aktivních ropných vrtů v USA za týden stoupl o dva na 672. V předchozím týdnu počet aktivních ropných vrtů stoupl o šest.

Zlato v pátek zlevnilo o necelý dolar na 1 114 USD za trojskou unci a cena stříbra klesla o zhruba dvacet centů na 15,24 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v srpnu podle předběžných dat klesl na 92,9 bodu z červencových 93,1 bodu. Analytici počítali s růstem ukazatele na 93,6 bodu.
 • Průmyslová výroba ve Spojených státech v červenci vzrostla meziměsíčně o 0,6 %, očekával se 0,3% růst po 0,1% růstu v červnu (revidováno z +0,2 %). Meziročně se zvýšila o 1,3 %. Využití kapacit se zvýšilo na 78 % ze 77,7 % v červnu (revidováno z 77,8 %), jak se očekávalo. Výroba ve zpracovatelském sektoru v červenci vzrostla o 0,8 %, analytici předvídali 0,4% růst po červnovém poklesu o 0,3 % (revidováno z 0 %).
 • Ceny průmyslových výrobců ve Spojených státech v červenci vzrostly o 0,2 %. Očekával se 0,1% nárůst po 0,4% růstu v červnu. Meziročně ceny průmyslových výrobců prohloubily pokles, snížily se o 0,8 % po -0,7 % v červnu. Očekával se však hlubší propad o 0,9 %. Po očištění o volatilní ceny potravin a energií se ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, stejně jako v červnu, při očekávání 0,1% růstu, a meziročně vzrostly o 0,6 %, čekal se přitom růst o 0,5 % po červnovém zvýšení o 0,8 %.
 • JPMorgan Chase snižuje doporučení na akcie King Digital na "neutral" z "overweight", cílovou cenu upravuje na 17 z 20 dolarů.
 • JPMorgan Chase zvyšuje doporučení na akcie DuPont na "overweight" z "neutral", cílovou cenu zvyšuje na 60 dolarů z 58 dolarů.
 • Počet aktivních ropných vrtů v USA za týden stoupl o dva na 672, zatímco počet aktivních vrtů pro těžbu zemního plynu se snížil o dva na 211. V předchozím týdnu počet aktivních ropných vrtů stoupl o šest.

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v červenci vzrostly o 0,6 %, bez aut o 0,4 %, jak se očekávalo. Američané více utráceli za auta či jídlo v restauracích, vyplývá ze čtvrtečních údajů ministerstva obchodu. Ministerstvo zároveň zpřesnilo údaje za červen. Podle zpřesněných dat zůstaly tržby beze změny, původně ministerstvo uvedlo, že se o 0,3 % snížily.
 • Oslabení čínského jüanu je pravděpodobně správným krokem, pokud je ekonomika ve skutečnosti slabší, než čínská vláda očekávala. Řekl to ve středu William Dudley, prezident pobočky Fedu v New Yorku. "Je zcela zřejmé, že pokud je čínská ekonomika slabší, než vláda očekávala, není zcela nerozumné, aby čínská měna tuto slabost vyrovnala," řekl Dudley. "Je příliš brzy na to soudit, co se děje v Číně ve vztahu k jejich měnové politice. Očividně došlo k tomu, že jüan posiloval spolu s americkým dolarem," uvedl v projevu Dudley.
 • Ceny amerického dovozu v červenci klesly o 0,9 % (odhad: -1,2 %), ceny vývozu se snížily o 0,2 %.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 8. srpna vzrostl na 274 tisíc z 269 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 267 tisíc). Čekal se růst na 270 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 1. srpna vzrostl na 2,273 milionu z 2,258 milionu v předchozím týdnu (revidováno z 2,255 milionu), čekal se pokles na 2,245 milionu.
 • Coca-Cola jmenovala novým provozním ředitelem Jamese Quinceyho, dosavadního ředitele pro Evropu.
 • Tesla prodává 2,1 milionu akcií, prodejem by mohla vydělat 500 milionů dolarů.
 • Stifel Nicolaus zvyšuje doporučení na akcie Microsoftu na "kupovat" z "držet" s cílovou cenou 55 dolarů.
 • Bernstein zvyšuje doporučení na akcie Yahoo! na "outperform" z "market perform".
 • Cowen & Co. začíná pokrývat akcie GoPro s doporučením "outperform".
 • Morgan Stanley zvyšuje doporučení na akcie nápojářské firmy Monster Beverage na "overweight" z "equal weight".
 • BMO Capital Markets zvyšuje doporučení na akcie Merck na "outperform" z "market perform".
 • Turecká lira spadla na rekordní dno vůči dolaru i euru.
 • Světová poptávka po ropě v současnosti roste nejrychlejším tempem za pět let díky hospodářskému oživení a nízkým cenám suroviny. Převis nabídky nad poptávkou je ale tak výrazný, že by měl vydržet až do příštího roku. Uvedla to ve středu Mezinárodní agentura pro energii (IEA) ve své měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou.
 • Rozpočtový deficit americké federální vlády v červenci vzrostl meziročně o 58 % na 149,2 miliardy dolarů. Může za to prudký nárůst výdajů, jejichž objem vzrostl zhruba o pětinu kvůli nutnosti předčasné výplaty sociálních dávek. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali schodek 132 miliard dolarů. Loni v červenci deficit činil 94,6 miliardy USD.
 • Pearson prodala svůj 50% podíl v The Economist Group za 730,6 milionu dolarů firmě Exor, holdingové společnosti rodiny Agnelliů.
 • Ratingová agentura Standard & Poor's bude následujících 90 dní sledovat situaci společnosti Berkshire Hathaway. Na seznam možných negativních revizí ji umístila poté, co Berkshire Hathaway oznámila akvizici Precision Castparts za 32,3 miliardy dolarů v hotovosti. Právě o hotovost firmy se ratingová agentura obává, a kvůli tomu by se Berkshire Hathaway mohla dočkat snížení ratingové známky ze současné AA.
 • JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v červnu 5,249 milionu (odhad: 5,350 milionu, květen: 5,357 milionu, revidováno z 5,363 milionu).
 • Americká potravinářská skupina Kraft Heinz zruší asi 2 500 pracovních míst ve Spojených státech a Kanadě. Je to více než pět procent její celkové pracovní síly. Firma vznikla teprve letošní fúzí potravinářské skupiny Kraft Foods a výrobce kečupů H.J. Heinz. Nyní se skupina snaží snížit náklady.
 • Produktivita ve Spojených státech ve druhém kvartálu podle předběžných dat vzrostla o 1,3 %, čekal se růst o 1,6 % mezikvartálně. Data za předchozí čtvrtletí byla revidována výrazně výše na pouze 1,1% pokles z -3,1% propadu. Meziročně v prvním kvartálu produktivita vzrostla o 0,3 %. Jednotkové náklady práce ve druhém čtvrtletí vyskočily o 0,5 %, očekávala se stagnace po 2,3% růstu v předešlém čtvrtletí (revidováno z +6,7 %).
 • Velkoobchodní zásoby v USA v červnu vzrostly o 0,9 % (odhad: +0,4 %), tržby se zvýšily o 0,1 % (odhad: +0,5 %).
 • Americká vláda v úterý snížila odhad těžby ropy ve Spojených státech na letošní i příští rok. Prudký pokles cen suroviny na světovém trhu totiž tlačí dolů relativně nákladnou těžbu z břidlicových ložisek. Letošní produkce ropy v USA by však i navzdory zhoršenému výhledu mohla být nejvyšší od roku 1972. Nová prognóza počítá i se slabší produkcí zemního plynu, nižší má být i spotřeba.
 • GE prodává Healthcare Financial Services U.S. Lending společnosti Capital One za zhruba 9 miliard USD. Pokračuje tak v rozprodeji svých finančních aktivit sdružených v GE Capital.
 • Keefe, Bruyette & Woods snižuje doporučení na akcie PNC Financial na "underperform" z "market perform".
 • JPMorgan snižuje doporučení na akcie Valspar na "neutral" z "overweight", cílovou cenu upravuje na 88 dolarů z 92 dolarů.
 • Monness Crespi Hardt zvyšuje doporučení na akcie Google na "kupovat" z "neutral" s cílovou cenou 900 dolarů.
 • Susquehanna začíná pokrývat akcie Facebooku s hodnocením "pozitivní" díky množství faktorů, jež mohou přispět k růstu firmy.
 • Maloobchodnímu řetězci Gap v červenci klesly prodeje o 7 % u stejnojmenné značky, prodeje značky Banana Republic klesly o 10 %, značka Old Navy naopak zaznamenala 3% nárůst.
 • Carlyle Group koupí Veritas od společnosti Symantec za 8 miliard dolarů.
 • Produkce ropy kartelu OPEC dosáhla kvůli Íránu tříletého maxima. Saúdská Arábie přikázala státům OPEC snížit produkci ropy o 203 tisíc barelů na den.
 • Morgan Stanley snižuje odhad ceny zlata pro rok 2015 na 1 138 dolarů za unci a pro rok 2016 na 1 149 dolarů za unci.
 • Americký producent těžkých strojů Terex se dohodl na fúzi s finským výrobcem jeřábů Konecranes. Spojením vznikne společnost s ročními tržbami kolem deseti miliard dolarů.
 • Spojené státy v úterý zatkly pět osob podezřelých z toho, že se nabouraly na stránky serverů, které zveřejňují tiskové zprávy firem, a tím se dostaly k informacím ohledně těchto společností dříve než veřejnost. Podle obžaloby si následným obchodováním podezřelí vydělali až 30 milionů dolarů.
 • Investiční společnost Berkshire Hathaway ovládaná proslulým americkým miliardářem Warrenem Buffettem se dohodla na převzetí americké průmyslové firmy Precision Castparts za zhruba 32 miliard dolarů. Oznámila to v pondělí Berkshire. Dohoda podle listu The Wall Street Journal představuje největší akvizici v historii podniku. Precision Castparts působí rovněž v České republice, kde má výrobní závod v Plzni.
 • Buffett se vyjádřil i na adresu akciového trhu jako takového. Své fanoušky nezklamal, držení akcií přirovnal k vlastnictví domu. "Asi neprodáte dům, ve kterém bydlíte, abyste ho kupovali o 5 % levněji," uvedl mimo jiné. Zázrak z Omahy očekává další posilování amerických akcií. Bude podle něj pro Fed "velice náročné" zvýšit sazby již v září, a to kvůli nízkým sazbám v Evropě a jen pomalému globálnímu růstu ekonomiky.
 • Stanley Fischer, viceprezident amerického Fedu v pondělí v rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg uvedl, že zaměstnanost roste oproti dřívějšku velmi rychle, problémem Fedu je spíše inflační cíl než nedostatek pracovních míst. A právě kvůli nízké inflaci, která Fedu způsobuje vrásky, prý Fischer neočekává zvýšení úrokových sazeb, dokud se inflace nevrátí na "normálnější" hladinu.
 • Ekonomické podmínky v USA se veskrze vrátily na normální úroveň a rozhodnutí o prvním zvýšení sazeb za řadu let by mělo padnout již brzy. Uvedl to šéf atlantského Fedu Dennis Lockhart.
 • Freeport-McMoran chce prodat kmenové akcie v objemu až jedné miliardy dolarů. Finance plánuje použít pro splacení úvěrů a na investice.
 • Alibaba koupí 19,99% podíl v hodnotě 28,3 miliardy jüanů v čínském prodejci elektroniky Suning Commerce Group.
 • Fond Federated Investors snížil k 31. červenci akciovou pozici v CME o 1,2 milionu akcií, což je necelé 1 % akcií firmy. Federated Investors zůstává se 4,94 % druhým největším investorem v CME po Time Warner. Prodeje akcií významnými akcionáři bývají trhem vnímány negativně.

Výsledková sezóna

 • Výsledky J. C. Penney ve 2Q: Ztráta na akcii 0,41 USD (odhad: 0,48 USD), tržby: 2,875 miliardy USD (odhad: 2,860 miliardy USD).
 • Výsledky Alibaba ve 2Q: Zisk na akcii 0,59 USD (odhad: 0,56 USD), tržby: 3,265 miliardy USD (odhad: 3,320 miliardy USD).
 • Výsledky Macy's ve 2Q: Zisk na akcii 0,64 USD (odhad: 0,76 USD), tržby: 6,104 miliardy USD (odhad: 6,2 miliardy USD).
 • Výsledky News Corp ve 2Q: Zisk na akcii 0,07 USD (odhad: 0,05 USD), tržby 2,14 miliardy USD (odhad: 2,19 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +4 %.
 • Výsledky Cisco Systems ve 2Q: Očištěný zisk na akcii 0,59 USD (odhad: 0,56 USD), tržby 12,84 miliardy USD (odhad: 12,65 miliardy USD). Akcie ve středu v poobchodní fázi +3,9 %.
 • Výsledky Symantec v 2Q: Zisk na akcii 0,40 USD (odhad: 0,43 USD), tržby: 1,5 miliardy USD (odhad: 1,53 miliardy USD).
 • Výsledky Kraft Heinz ve 2Q: Zisk Kraft Foods na akcii 0,92 USD, tržby Kraft Foods 4,515 miliardy USD. Tržby Heinz 2,616 miliardy USD. Akcie Kraft Heinz v pondělním after-marketu -2,1 %.
 • Výsledky Shake Shack ve 2Q: Očištěný zisk na akcii 0,09 USD (odhad: 0,03 USD), tržby 48,5 milionu USD (odhad: 42,8 milionu USD). Firma zvýšila výhled tržeb na celý rok. Akcie v pondělí v poobchodní fázi +8,9 %.

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

Inflace v Německu v říjnu zůstala na 0,9 procenta
Inflace v Německu v říjnu zůstala na 0,9 procenta
před 34 minutami

Inflace v Německu v říjnu zůstala na 0,9 procenta

Spotřebitelské ceny v Německu se v říjnu meziročně zvýšily o 0,9 procenta. V porovnání s předchozím měsícem pak...
Německo Inflace
Co musíte ráno vědět (13. listopadu)
Co musíte ráno vědět (13. listopadu)
00:00

Co musíte ráno vědět (13. listopadu)

Jak se v úterý obchodovalo na obou stranách Atlantiku, jak v prvních třech čtvrtletích letošního roku hospodařila...
Musíte vědět
Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína
včera v 22:31

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a...
Tesla Auta Americké akcie
Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou…
Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou…
včera v 22:00

Americké akciové indexy v úterý převážně mírně zpevnily, USA jsou podle Trumpa blízko podpisu první fáze dohody s Čínou

Americké akcie uzavřely úterní obchodování mírně v plusu. Prezident Donald Trump sice v projevu uvedl, že Spojené...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Spuštění streamovací služby Disney+ provázely potíže
včera v 20:55

Spuštění streamovací služby Disney+ provázely potíže

Spuštění nové streamovací televizní služby americké mediální a filmové společnosti Walt Disney provázely stížnosti...
Walt Disney Americké akcie Média
Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské…
Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské…
včera v 19:50

Americké prezident Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie

Americký prezident Donald Trump opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v Ekonomickém klubu v...
Donald Trump Spojené státy americké (USA) Politika
Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel…
Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel…
včera v 18:00

Evropské akcie v úterý zdražily díky naději na odklad amerických cel na dovoz evropských aut

Evropské akciové trhy zakončily úterní obchodování v zelených číslech díky zprávám médií, že americký prezident...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Slovenský Eustream uspěl ve sporu s finanční správou o odvodu
včera v 17:40

Slovenský Eustream uspěl ve sporu s finanční správou o odvodu

Slovenský přepravce plynu Eustream uspěl v obnoveném soudním sporu s finanční správou na Slovensku o povinnost...
Slovensko Zemní plyn EPH
Růst české ekonomiky podle odhadů ve 3. čtvrtletí zpomalil
včera v 17:21

Růst české ekonomiky podle odhadů ve 3. čtvrtletí zpomalil

Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle odhadů analytiků mírně zpomalil kvůli vývoji v zahraniční, především...
Česká ekonomika Česká republika Hospodářský růst
Ze světa investičních doporučení (12. listopadu)
včera v 17:00

Ze světa investičních doporučení (12. listopadu)

Které akcie si v úterý vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení
Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků…
Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků…
včera v 16:45

Pražská burza v úterý mírně klesla, po zveřejnění výsledků hospodaření zlevnily akcie skupiny ČEZ

Pražská burza v úterý mírně oslabila, index PX ztratil 0,11 procenta na 1 084,11 bodu. Dolů ho stáhly především akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Sazka Group vydá dluhopisy za 300 milionů eur
včera v 16:18

Sazka Group vydá dluhopisy za 300 milionů eur

Loterijní společnost Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka vydá dluhopisy za 300 milionů eur. Firma o...
Sázky a hazard Firemní dluhopisy
Zimbabwe má nové bankovky a mince v nižší nominální hodnotě
včera v 16:01

Zimbabwe má nové bankovky a mince v nižší nominální hodnotě

Banky v Zimbabwe začaly vydávat nové bankovky a mince s nízkou nominální hodnotou, které mají zmírnit chronický...
Afrika
Prabos dodá boty švýcarské armádě, jde o zakázku za 50 milionů Kč
včera v 15:19

Prabos dodá boty švýcarské armádě, jde o zakázku za 50 milionů Kč

Obuvnická společnost Prabos plus ze Slavičína na Zlínsku získala zakázku na dodávku bot pro švýcarskou armádu. Půjde...
Prabos plus Švýcarsko Akcie ČR
Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW
Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW
včera v 14:58

Kvůli odměnám pro členy závodní rady obvinilo Německo manažery VW

Německá prokuratura obvinila čtyři současné a bývalé vysoké představitele automobilky Volkswagen z porušení důvěry v...
Volkswagen Německo Evropské akcie
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
včera v 14:36

Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024

Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády...
Chorvatsko Euro Měny
Německá pobočka Thomas Cook ruší všechny zájezdy na příští rok
včera v 14:14

Německá pobočka Thomas Cook ruší všechny zájezdy na příští rok

Šance na přežití německé dceřiné společnosti zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook se snížily....
Německo Turismus a cestovní ruch