Americké akcie v pátek i za celý týden zlevnily, duben byl ale pro indexy Dow a S&P 500 ziskový
|

Americké akcie v pátek i za celý týden zlevnily, duben byl ale pro indexy Dow a S&P 500 ziskový

Akcie ve Spojených státech v pátek druhý den za sebou oslabily. Mohly za to firemní výsledky a zpráva o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, která naznačila pokles tempa inflace. V červených číslech skončily všechny tři hlavní akciové benchmarky i za celý týden, duben však byl pro dva ze tří hlavních indexů ziskový.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Zpráva amerického ministerstva obchodu o výdajích spotřebitelů naznačila, že růst spotřebitelských cen v zámoří minulý měsíc zpomalil a výdaje spotřebitelů zůstávají slabé. To zvýšilo prodejní tlaky na trhu.

Dow v pátek klesl o 0,32 na 17 773,64 bodu, širší S&P 500 odepsal 0,51 % na 2 065,30 bodu a Nasdaq Composite oslabil o 0,62 % na 4 775,36 bodu. Index volatility VIX vzrostl o 3,15 % na 15,7 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se pohyboval kolem 1,826 %.

V červených číslech skončilo sedm z deseti hlavních sektorů, nejslabší výkon podaly odvětví zdravotní péče a sektor cyklického spotřebního zboží. V plusu se udržely sektor veřejných služeb, odvětví necyklického spotřebního zboží a sektor základních materiálů.

Americké akcie (29. dubna 2016)

Za celý týden Dow klesl o 1,28 %, S&P 500 odepsal 1,26 % a Nasdaq Composite přišel o 2,67 %.

"Největším překvapením uplynulého týdne byla jednoznačně japonská centrální banka, respektive její rozhodnutí neuvolnit dále svoji měnovou politiku," říká Art Hogan, hlavní tržní stratég ve společnosti Wunderlich Securities. "Pořád je to na trhu cítit," dodává.

Americké akcie (týden do 29. dubna 2016)

Od začátku dubna pak Dow přidal 0,5 % a S&P 500 posílil o 0,27 %, zatímco Nasdaq Composite naopak o 1,94 % oslabil. Pro index Dow jde již o třetí měsíc růstu v řadě. Za první čtyři měsíce roku Dow přidal 2,02 % a S&P 500 posílil o 1,05 %, zatímco Nasdaq Composite klesl o 4,62 %.

Americké akcie (duben 2016)

Akcie biotechnologické společnosti Gilead Sciences (-9,06 %) po čtvrtečních kvartálních výsledcích ztratily v pátek více než devět procent. Firma ve čtvrtek večer uvedla, že v prvních třech měsících letošního roku hospodařila s upraveným ziskem na akcii 3,03 USD pod odhadem trhu 3,15 USD při tržbách 7,79 miliardy USD pod odhadem trhu 8,06 miliardy USD.

Opětovně zlevnily rovněž akcie technologické firmy Apple (-1,14 %), které stále sráželo čtvrteční oznámení známého amerického investora Carla Icahna, že prodal celý svůj podíl v této firmě.

Naopak akcie internetového prodejce Amazon.com (+9,57 %) po příznivých čtvrtečních hospodářských výsledcích přidaly takřka 10 %. Společnost ve čtvrtek večer oznámila, že v období od ledna do března hospodařila se ziskem 513 milionů USD po ztrátě 57 milionů USD před rokem.

V pátek hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí zveřejnily mimo jiné firmy Chevron (-0,21 %) a ExxonMobil (+0,42 %). Energetický obr Chevron vykázal za první čtvrtletí letošního roku ztrátu na akcii 0,39 USD, trh čekal pouze 0,17 USD. Tržby podniku dosáhly 23,55 miliardy USD, trh čekal 24,5 miliardy USD. Ropná firma ExxonMobil pak vykázala upravený kvartální zisk na akcii 0,43 USD nad odhadem trhu 0,29 USD při tržbách 48,7 miliardy USD nad odhadem trhu 44,19 miliardy USD.

V indexu Dow nejvíce zdražily akcie maloobchodního řetězce s potřebami pro kutily Home Depot (+0,87 %), pojišťovny Travelers (+0,71 %) a výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike (+0,68 %). Nejvýraznější pokles naopak zaznamenaly cenné papíry maloobchodního řetězce Wal-Mart (-2,96 %), výrobce počítačových čipů Intel (-2,67 %) a technologické společnosti Cisco Systems (-1,68 %).

Dolar v pátek oslabil, ropa v dubnu zdražila nejvíce za 7 let

Japonská měna vůči dolaru v pátek pokračovala v růstu poté, co japonská centrální banka ve čtvrtek překvapivě nepřikročila k dalšímu uvolnění měnové politiky. Dolar oslabil také vůči euru, které těží z příznivých údajů o ekonomice eurozóny.

Vůči jenu se dolar propadl až na 18měsíční minimum 106,92 JPY. Později část ztrát smazal a prodával se za 107,35 JPY. Oproti čtvrtečnímu závěru nicméně vykazoval pokles o téměř 0,7 % a od začátku týdne ztratil zhruba čtyři procenta. Euro k dolaru v pátek posílilo o 0,9 % na 1,145 USD.

Evropský statistický úřad Eurostat v pátek uvedl, že hrubý domácí produkt eurozóny se v prvním čtvrtletí proti předchozím třem měsícům zvýšil o 0,6 %. Tempo jeho růstu se tak zdvojnásobilo z 0,3 % v závěru loňského roku a překonalo očekávání analytiků.

Ceny ropy v pátek odpoledne odevzdaly počáteční zisky a uzavřely téměř beze změny. Cena ropy Brent si však za celý měsíc připsala nejvyšší zisk za sedm let a cena americké WTI za poslední rok. Páteční vývoj na trhu ovlivňoval hlavně slabý dolar a údaje o těžbě v USA a na Blízkém východě.

Cena severomořské ropy Brent nakonec v pátek klesla o jeden cent a uzavřela na 48,13 USD za barel. Za celý duben však stoupla o 21,5 %, což byl nejvyšší měsíční růst od května 2009. Americká lehká ropa WTI v pátek zlevnila o 11 centů na 45,92 USD za barel, za celý měsíc si ale připsala 20 %.

Počáteční růst cen zbrzdila zpráva o zvýšení těžby na Blízkém východě. Podle výpočtů agentury Reuters těžba suroviny v rámci ropného kartelu OPEC v dubnu stoupla o 170 000 barelů na 32,64 milionu barelů za den, a ocitla se tak blízko rekordního maxima. Přispěly k tomu hlavně Írán a Irák.

Mimo ropný kartel OPEC však těžba suroviny klesá, zvláště v USA. To zvyšuje naději, že to nejhorší z dvouletého období nadměrných dodávek ropy na trhy by mohlo být zažehnáno. Investiční banka Jefferies v pátek uvedla, že trh začíná být lépe vyrovnaný a v druhé polovině roku by se trh z přezásobeného mohl stát naopak nedostatečně zásobeným.

"Nejsem zrovna velkým zastáncem současného oživení ropných trhů, které je stále více přiživováno spíše spekulanty než skutečnými investory. Po přiblížení ropy k hodnotě 50 USD za barel by začala být těžba suroviny stále aktuálnější i pro producenty s vyššími náklady, kteří by se po utlumení opět probudili k životu. To by znamenalo opět novou ropu na trhu," upozorňuje však naopak Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank.

"Současný růst ceny je velmi podobný tomu, co jsme viděli loni zhruba ve stejnou dobu. Růst cen tehdy vyvrcholil 6. května a následoval měsíc trvající pokles," dodává Hansen.

Zlato v pátek zdražilo téměř o 30 dolarů na 1 294,28 USD za trojskou unci a cena stříbra se zvýšila bezmála o 30 centů na 17,85 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Osobní výdaje se v USA v březnu zvýšily o 0,1 %, čekal se růst o 0,2 %. Údaj za únor byl revidován na +0,2 % z +0,1 %. Osobní příjmy se v březnu zvýšily o 0,4 % po 0,1% růstu v únoru (revidováno z +0,2 %), čekal se jen 0,3% růst. Meziroční tempo inflace měřené PCE cenovým indexem pak kleslo na 0,8 % z 1 % a jádrová meziroční inflace podle tohoto ukazatele zpomalila na 1,6 % z 1,7 %.
 • Index nákupních manažerů pro oblast Chicaga v dubnu klesl na 50,4 bodu z březnových 53,6 bodu v březnu.
 • Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v dubnu podle finálních údajů klesl na 89 bodů z 91 bodů v březnu (rychlý odhad pro duben: 89,7 bodu).
 • Evropský výrobce letadel Airbus získal od americké letecké společnosti Delta Air Lines zakázku na 37 strojů A321. Hodnota zakázky podle katalogových cen činí 4,25 miliardy dolarů. Delta je podle objemu přepravy druhou největší leteckou společností v USA a stroje A321 mají nahradit její starší letouny, jejichž provoz je kvůli vysoké spotřebě pohonných hmot nerentabilní. Delta si již dříve objednala 45 letadel A321, napsala agentura DPA.
 • Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v dubnu stoupla o 170 000 barelů na 32,64 milionu barelů za den, a ocitla se tak blízko rekordního maxima. K růstu těžby přispěly hlavně Írán a Irák, v Kuvajtu naopak těžba kvůli stávce klesla; nižší byla i těžba v Nigérii a Venezuele. Uvedla to v pátek agentura Reuters, která vychází z vlastních průzkumů u ropných společností, činitelů OPEC a analytiků.
 • Počet aktivních ropných vrtů ve Spojených státech v uplynulém týdnu klesl o 11 na nové šestileté minimum 332. Počet aktivních vrtů pro těžbu zemního plynu se snížil o jeden na 87. Uvedla to v pátek společnost Baker Hughes.

Výsledková sezóna

 • Výsledky Chevron v 1Q: Ztráta na akcii 0,39 USD (odhad: -0,17 USD), tržby 23,55 miliardy USD (odhad: 24,5 miliardy USD).
 • Výsledky ExxonMobil v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,43 USD (odhad: 0,29 USD), tržby 48,7 miliardy USD (odhad: 44,19 miliardy USD).

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

Výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky Xerox v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,22 USD (odhad: 0,23 USD), tržby 4,28 miliardy USD (odhad: 4,24 miliardy USD).
 • Americkému výrobci spotřebního zboží Procter & Gamble vzrostl ve fiskálním třetím čtvrtletí čistý zisk o 28 procent na 2,75 miliardy USD. K růstu přispěly nižší náklady a vyšší prodejní ceny. Tržby se však vlivem vývoje směnných kurzů a reorganizace snížily. Akcie P&G v úterý -2,32 %
 • Čistý zisk největšího světového výrobce domácích spotřebičů Whirlpool se v letošním prvním čtvrtletí propadl zhruba o pětinu na 150 milionů dolarů ze 191 milionů dolarů před rokem. Hospodářské výsledky podniku byly zasaženy slabou poptávkou na rozvíjejících se trzích a nepříznivým vývojem měnových kurzů. Akcie Whirlpoolu v úterý -3,55 %.
 • Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl zisk v prvním čtvrtletí o čtvrtinu a tržby byly nižší, než se čekalo. Hospodaření podniku ovlivnil nepříznivý vývoj měnových kurzů. Akcie TR v úterý +1,93 %.
 • Americkému zbrojnímu koncernu Lockheed Martin stouply v prvním čtvrtletí příjmy o 15,7 procenta na 11,7 miliardy USD díky akvizici výrobce helikoptér Sikorsky Aircraft a vyššímu prodeji stíhaček F-35. Zisk sice kvůli mimořádným nákladům klesl, firma však zlepšila výhled na celý letošní rok. Akcie LM v úterý +2,55 %.
 • Výsledky Reynolds American v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,50 USD v souladu s odhady, tržby 2,917 miliardy USD (odhad: 2,936 miliardy USD). Akcie RA v úterý -0,21 %.
 • Výsledky 3M v 1Q: Zisk na akcii 2,05 USD (odhad: 1,92 USD), tržby 7,409 miliardy USD (odhad: 7,326 miliardy USD). Akcie 3M v úterý -1,31 %.
 • Výsledky Eli Lilly v 1Q: Očištěný zisk na akcii 0,83 USD (odhad: 0,85 USD), tržby 4,87 miliardy USD (odhad: 4,82 miliardy USD). Akcie EL v úterý -2,17 %.
 • Výsledky Coach ve 1Q: Upravený zisk na akcii 0,44 USD (odhad: 0,41 USD), tržby 1,03 miliardy USD (odhad: 1,02 miliardy USD). Akcie Coach v úterý +4,25 %.
 • Výsledky Office Depot v 1Q: Zisk na akcii 0,10 USD (odhad: 0,12 USD), tržby 3,54 miliardy USD (odhad: 3,62 miliardy USD). Akcie OD v úterý -4,73 %.
 • Výsledky T-Mobile US v 1Q: Zisk na akcii 0,56 USD (po očištění 0,10 USD v souladu s odhady), tržby 8,6 miliardy USD (odhad: 8,43 miliardy USD). Akcie TMUS v úterý -4,49 %.
 • Výsledky DuPont v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,26 USD (odhad: 1,04 USD), tržby 7,41 miliardy USD (odhad: 7,19 miliardy USD). Akcie DuPontu v úterý +2,37 %.
 • Výsledky Apple v 1Q: Zisk na akcii 1,9 USD (odhad: 2 USD), tržby 50,56 miliardy USD (odhad: 51,97 miliardy USD). Pokles tržeb o zhruba 13 % meziročně byl pro firmu první od roku 2003. Apple ale prodal více iPhonů, než čekal trh (51,2 milionu vs. 50,3 milionu), a hodnotí pozitivně vývoj byznysu v Číně. Společnost o deset procent zvýšila dividendu a navýšila program odkupu vlastních akcií o 50 miliard USD, do března 2018 chce "vrátit" investorům celkem 250 miliard USD. Akcie v úterní poobchodní fázi -5,6 %.
 • Výsledky Twitter v 1Q: Očištěný zisk na akcii 0,15 USD (odhad: 0,10 USD, loni: 0,07 USD), tržby 594,5 milionu USD (+38 % meziročně, odhad: 608 milionů USD). Počet pravidelných uživatelů vzrostl více, než se čekalo, firma ale dala slabší výhled, než čekal trh (tržby ve 2Q podle Twitteru dosáhnou 590-610 milionů USD, trh předpokládal 678 milionů USD). Akcie v úterním after-marketu -10,8 %.
 • Výsledky AT&T v 1Q: Zisk na akcii 0,61 USD, očištěný zisk na akcii 0,72 USD (odhad: 0,69 USD), tržby 40,53 miliardy USD (odhad: 40,49 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu -1,5 %.
 • Výsledky eBay v 1Q: Zisk na akcii 0,41 USD, očištěný zisk na akcii 0,47 USD (odhad: 0,45 USD), tržby 2,14 miliardy USD (odhad: 2,08 miliardy USD). Na aktuální kvartál firma předpovídá zisk na akcii 0,40-0,42 USD a tržby 2,14-2,19 miliardy USD (trh čekal 2,14 miliardy USD), za celý rok by příjmy mohly podle firmy dosáhnout 8,6-8,8 miliardy USD. Akcie v úterním after-marketu nejprve +2 %, později zamířily zpět k závěrečným hodnotám dne.
 • Výsledky Chipotle Mexican Grill v 1Q: Ztráta na akcii 0,88 USD (odhad: 0,95 USD), tržby 835 milionů USD (odhad:868 milionů USD). Akcie v úterní poobchodní fázi -3 %.
 • Výsledky U.S. Steel v 1Q: Ztráta na akcii 2,32 USD, očištěná ztráta 2,15 USD na akcii (odhad: 1,29 USD), tržby 2,34 miliardy USD (odhad: 2,53 miiardy USD). Akcie oceláře v úterním after-marketu +0,3 %.
 • Největšímu americkému výrobci pneumatik Goodyear Tire & Rubber klesl v prvním čtvrtletí zisk o 17 % na 184 milionů USD. Propad způsobily odpisy operací ve Venezuele. Firma se také potýká s nedostatkem kapacit výroby drahých pneumatik určených hlavně pro sportovně užitkové vozy v USA.
 • Zisk hotelové společnosti Hilton Worldwide Holdings se v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 309 milionů USD z loňských srovnatelných 150 milionů USD. Hospodaření firmy podpořilo daňové zvýhodnění a vyšší ceny.
 • Zisk amerického výrobce cukrovinek Mondelez International v prvním čtvrtletí výrazně vzrostl. Tržby producenta amerických sušenek Oreo nebo švýcarských čokolád Milka kvůli silnému kurzu dolaru dále klesly, byly ale vyšší, než se čekalo. Výsledkům pomohlo zvýšení odbytu a cen na některých trzích, sdělila ve středu společnost, která je mimo jiné jedničkou českého trhu s oplatkami a sušenkami.
 • Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing za první čtvrtletí klesl kvůli jednorázovým nákladům v meziročním srovnání o devět procent na 1,22 miliardy dolarů. Tržby se mírně zvýšily, přestože dodávky letadel zákazníkům byly o něco slabší než před rokem, sdělila ve středu společnost.
 • Výsledky United Technologies v 1Q: Očištěný zisk na akcii 1,47 USD (odhad: 1,40 USD), tržby 13,4 miliardy USD (odhad: 13,19 miliardy USD).
 • Výsledky Comcast v 1Q: Očištěný zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,79 USD), tržby 18,8 miliardy USD (odhad: 18,64 miliardy USD).
 • Zisk i příjmy sociální sítě Facebook v prvním čtvrtletí prudce vzrostly. Rostoucí obliba mobilní aplikace a posílení nabídky o živé video lákají nové a podporují stávající inzerenty ve zvyšování výdajů na reklamu. Čistý zisk společnosti stoupl v prvním čtvrtletí na 1,51 miliardy USD z loňských srovnatelných 509 milionů USD. Facebook zároveň oznámil záměr vytvořit nové akcie třídy C bez hlasovacích práv.
 • Výsledky SanDisk v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,82 USD (odhad: 0,55 USD), tržby 1,37 miliardy USD (odhad: 1,22 miliardy USD).
 • Výsledky First Solar v 1Q: Zisk na akcii 1,66 USD (odhad: 0,94 USD), tržby 848 milionů USD (odhad: 959 milionů USD).
 • Výsledky Marriott International v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,87 USD (odhad: 0,84 USD), tržby 3,8 miliardy USD (odhad: 3,7 miliardy USD).
 • Výsledky Texas Instruments v 1Q: Zisk na akcii 0,65 USD (odhad firmy: 0,57-0,67 USD), tržby 3,01 miliardy USD (odhad firmy: 2,85-3,09 miliardy USD).
 • Výsledky PayPal v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,37 USD (odhad: 0,35 USD), tržby 2,54 miliardy USD (odhad: 2,5 miliardy USD).
 • Výsledky Time Warner Cable v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,81 USD (odhad: 1,74 USD), tržby 6,19 miliardy USD (odhad: 6,14 miliardy USD). Akcie ve čtvrtek +0,76 %.
 • Výsledky Aetna v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,30 USD (odhad: 2,23 USD), tržby 15,7 miliardy USD (odhad: 15,53 miliardy USD). Akcie ve čtvrtek +0,73 %.
 • Čistý zisk americké automobilky Ford Motor se v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 2,5 miliardy USD. Vysoký růst podpořila silná poptávka po sportovně-užitkových a nákladních vozech v Severní Americe. Zisk firmy před zdaněním pak stoupl na rekordních 3,8 miliardy USD. Akcie ve čtvrtek +3,15 %.
 • Výsledky Raytheon v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,43 USD (odhad: 1,38 USD), tržby 5,76 miliardy USD (odhad: 5,46 miliardy USD). Akcie ve čtvrtek -1,82 %.
 • Výsledky AbbVie v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,15 USD (odhad: 1,13 USD), tržby 5,96 miliardy USD (odhad: 5,96 miliardy USD). Akcie ve čtvrtek +0,82 %.
 • Výsledky UPS v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,27 USD (odhad: 1,22 USD), tržby 14,4 miliardy USD (odhad 14,56 miliardy USD). Akcie ve čtvrtek -1,46 %.
 • Americký internetový prodejce Amazon.com hospodařil v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 513 milionů dolarů po ztrátě 57 milionů dolarů před rokem. Oznámila to ve čtvrtek firma. Zisk výrazně překonal očekávání analytiků. Akcie ve čtvrtečním after-marketu +12 %.
 • Výsledky Gilead Sciences v 1Q: Upravený zisk na akcii 3,03 USD (odhad: 3,15 USD), tržby 7,79 miliardy USD (odhad: 8,06 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -5 %.
 • Výsledky LinkedIn v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,74 USD (odhad: 0,60 USD), tržby 850,7 milionu USD (loni: 637,7 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +7,5 %.
 • Výsledky Baidu v 1Q: Upravený zisk na akcii 5,80 CNY (odhad: 5,64 CNY), tržby 15,82 miliardy CNY (odhad společnosti: 15,41-15,97 miliardy CNY). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +5 %.
 • Výsledky Amgen v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,90 USD (odhad: 2,60 USD), tržby 5,53 miliardy USD (odhad: 5,32 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +0,5 %.
 • Výsledky Juniper Networks v 1Q: Zisk na akcii 0,37 USD (odhad: 0,39 USD), tržby 1,1 miliardy USD (odhad: 1,12 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +2,5 %.
 • Výsledky Pandora Media v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,20 USD (odhad: -0,31 USD), tržby 297,3 milionu USD (odhad: 286 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +9 %.
 • Výsledky Groupon v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,01 USD (odhad: -0,02 USD), tržby 732 milionů USD (odhad: 718,4 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -6 %.
 • Výsledky Western Digital v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,21 USD (odhad: 1,29 USD), tržby 2,82 miliardy USD (odhad: 2,86 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -4,5 %.

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

DEGIRO ETF

Co musíte ráno vědět (3. prosince)
Co musíte ráno vědět (3. prosince)
00:00

Co musíte ráno vědět (3. prosince)

Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a v USA, která země jako první využije novou vakcínu a kdo se mohl proletět...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu práce uzavřely smíšeně

Akcie ve Spojených státech se ve středu na směru neshodly. Náladu na trhu ovlivnily nové zprávy o vakcíně proti...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru…
včera v 21:31

Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru zpomalila

Ekonomická aktivita v několika regionech Spojených států v listopadu kvůli růstu počtu nových případů nemoci covid-19...
Americká ekonomika Fed Koronavirus
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
včera v 18:00

Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským akciím

Akcie na západoevropských trzích za sebou mají středu se smíšenými výsledky. Ztrácely zejména akcie v Německu, ale...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov
včera v 17:35

Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley, který spadá pod koncern Volkswagen, si rezervoval pět nákladních...
Auta Evropská unie
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt procenta

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla. Index PX se snížil o 0,26 % na 961,70 bodu. Proti růstu akcií bank...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů
včera v 16:23

CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů

S výstavbou nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech souhlasí 47 procent Čechů. Proti je 38 procent lidí, zbytek...
Energetika Jaderná energetika ČEZ
Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu
včera v 15:52

Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu

Britský řetězec s dámskou módou Bonmarché se dostal pod nucenou správu, ohroženo je přes 1 500 pracovních míst. O...
Spojené království Maloobchod Bankrot
Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem
včera v 15:06

Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem

Na vyplacení 13. platů a mimořádných odměn bude mít kvůli vládním zákazům podnikat, propadu tržeb a vyčerpaným...
Pracovní trh Česká ekonomika
ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby
včera v 14:31

ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby

Řada spotřebitelů v eurozóně v době pandemie covidu-19 začala více využívat bezhotovostní platby a plánují v tom...
ECB Spotřebitelé Platební karty
ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání
včera v 14:15

ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání

V americkém soukromém sektoru si v listopadu našlo práci 307 000 lidí, oznámila ve středu organizace ADP. Po říjnovém...
Spojené státy americké (USA) Pracovní trh
Ze světa investičních doporučení (2. prosince)
včera v 13:30

Ze světa investičních doporučení (2. prosince)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v…
včera v 11:55

Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v objemu přes 900 miliard dolarů

Šéf republikánské senátní většiny Mitch McConnell odmítl návrh na podpůrný balík v objemu 908 miliard dolarů z pera...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Podpora ekonomiky
Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8…
včera v 11:21

Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8,4 %

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 %. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli...
Eurozóna Evropská unie Evropská ekonomika
Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % …
včera v 11:04

Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % (odhad: -2,4 %, říjen: -2,3 %)

Meziměsíčně se ukazatel zvýšil o 0,4 %, čekal se 0,2% růst po 0,4% zvýšení v předchozím měsíci.
Evropská ekonomika Eurozóna Inflace
Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti
včera v 10:36

Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti

Finanční ředitel Erste Group Bank Stefan Dörfler koupil v pondělí 30. listopadu 700 akcií banky za 24,25 eura za kus....
Erste Group Bank Evropské banky Banky
TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů
včera v 10:33

TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů

Provozovatel sportovních a zábavních areálů Tatry Mountain Resorts (TMR) oznámil, že v únoru 2021 pravděpodobně vydá...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Firemní dluhopisy