US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Asijské akcie zahájily nový týden převážně v zelených číslech

Asijské akciové trhy v pondělí převážně stouply, když investoři čekali na další vývoj obchodního vztahu mezi USA a Čínou. Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow v minulém týdnu prohlásil, že se obě země blíží dosažení dohody.

Redakce IW
Redakce IW
18. 11. 2019 | 10:30
Asijské akcie

Japonský Nikkei 225 stoupl o 0,49 % a širší index japonských akcií Topix získal 0,24 %. Jihokorejský Kospi naopak oslabil o 0,07 % a také australský S&P/ASX 200 ztratil 0,4 %.

Dařilo se naopak čínským akciím, kde index Shanghai Composite zpevnil o 0,62 % a menší Shenzhen Composite vzrostl o 0,72 %. Stalo se tak poté, co čínská centrální banka stanovila svou sedmidenní reverzní repo sazbu na 2,5 %, což je první změna od jejího zvýšení v březnu 2018.

Hongkongský Hang Seng navzdory pokračujícím bojům mezi demonstranty a policií stoupl o 1,35 %. Dopomohl k tomu zejména internetový gigant Tencent, jehož akcie zdražily o více než 3 %.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie