US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,21 %
NASDAQ-0,25 %
DOW JONES+1,18 %
PX+0,87 %
ČEZ-0,77 %
NVIDIA-2,62 %

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí stoupla o 67 procent

Hodnota fúzí a akvizic v prvních třech měsících letošního roku stoupla meziročně o 67 procent na rekordních 1,2 bilionu USD. Více než polovinou se na hodnotě transakcí podílely tzv. megadohody v hodnotě více než pěti miliard USD, napsal list Financial Times.

Redakce IW
Redakce IW
29. 3. 2018 | 17:46
Fúze a akvizice

Navzdory zvýšené politické nejistotě, hrozbě obchodní války mezi USA a Čínou a zneklidňujícím jednáním o brexitu, tedy odchodu Británie z EU, firmy od počátku letošního roku získaly nebývale vysoký počet velkých akvizic. Hodnota megadohod se podle údajů agentury Thomson Reuters proti loňskému roku více než ztrojnásobila.

Dohod v hodnotě více než deseti miliard USD se ve čtvrtletí uskutečnilo více než 20. K růstu zájmu o velké transakce zřejmě přispívají snahy vedení firem vyhnout se technologickým hrozbám a zrychlit růst, uvádějí právníci a bankéři oslovení FT.

Zájem o fúze a akvizice podporuje zrychlení ekonomického růstu i vysoká podnikatelská důvěra. Firmy také povzbudilo loňské snížení daní v USA.

V Evropě se počet dohod proti loňsku více než zdvojnásobil, hlavně díky Británii, Německu, Španělsku a Nizozemsku.

Zdroj: ČTK

Fúze a akvizice
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)