Neznámí pachatelé v Berlíně zapálili několik dodávek Amazonu
Neznámí pachatelé v Berlíně v uplynulých dnech zapálili několik dodávek, které patří americkému internetovému prodejci Amazon. Případy vyšetřuje německá kontrarozvědka, protože není vyloučené, že jsou politicky motivované. V pátek o tom na svých internetových stránkách informuje deník Die Welt.
Hned dva případy se staly dnes nad ránem. Ve čtvrti Karlshorst jistý muž zpozoroval, že hoří dodávka Amazonu. Další požár auta této firmy nahlásila o něco později jedna žena ve čtvrti Gesundbrunnen. Ani jeden ze svědků si nevšiml, jak požáry vznikly. Hasičům se obě auta podařilo uhasit.
Ve čtvrtek brzy ráno zaútočili tři zamaskovaní lidé na kancelář Amazonu ve středu Berlína. Zvenčí zablokovali vstupní dveře, takže se ochranka nemohla dostat z budovy. Pak do oken házeli kameny a počmárali stěny barvou.
Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Firma provozuje distribuční centrum také v Dobrovízi u Prahy.
Související články