Společnost Pilulka Lékárny pokračuje v rychlém růstu tržeb, ukázaly předběžné výsledky za první pololetí

Tržby společnosti Pilulka Lékárny vzrostly v letošním prvním pololetí o 45 % na 1,2 miliardy Kč, dalších 600 milionů utržily franšízové, partnerské lékárny. Největší měrou se na tržbách skupiny podílel český on-line segment s meziročním růstem o 76 %. EBITDA marže za první polovinu roku dosáhla 2,6 %.

"Jedná se o nejlepší výsledky v historii společnosti. Přestože jaro 2020 bylo tržbami i ziskem rekordní, udrželi jsme většinu loňských zákazníků, přivedli nové a významně rostli, měřeno bětšinou ukazatelů," okomentoval předběžná data David Staněk, finanční ředitel skupiny Pilulka.

"V současnosti přestavujeme všechny své sklady, což řízeně ovlivní tržby v letních měsících, které jsou obecně nejslabší v roce. Navyšujeme kapacity svých stávajících skladů v Praze, Bratislavě a Bukurešti. Zároveň jsme začali práce na otevření druhého centrálního skladu v České republice s cílem zvýšit kapacitu ve špičkách až na 100 tisíc expedovaných položek za den," dodal Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Pilulka výsledky 1H2021

"Pokud vezmeme v úvahu předběžná čísla za 1Q2021, která společnost představila na konci dubna, v samotném 2Q meziroční růst tržeb společnosti zpomalil na 33 % a EBITDA marže naznačuje, že se na této úrovni společnost dostala do lehké ztráty. Firma nekomentovala celoroční výhled z 1Q (tržby za rok 2021 na úrovni 2,5 miliardy Kč). Ten naznačuje, že v druhé polovině roku společnosti zbývá utržit 1,3 miliardy, a tedy dosáhnout 35% meziročního růstu," napsal analytik Jan Tománek z Fio banky.

"Růst tržeb Pilulky probíhá i v meziročním srovnání s loňským prvním pololetím, které bylo z hlediska hospodaření firmy podpořeno propuknutím pandemie covidu-19. Tahounem růstu byl český on-line trh, v němž tržby rostly o 76 %. Při zahrnutí franšízované sítě lékáren Pilulka celkové tržby činily 1,8 miliardy Kč. Pilulka dále oznámila, že EBITDA marže v 1H2021 dosáhla 2,6 %. Rozšiřování kapacity skladů cíleně dopadne na tržby, a proto jsou změny soustředěny do letních měsíců, kdy je obecně slabší poptávka," napsal analytik Pavel Ryska z J&T Banky.

"Informace hodnotíme celkově neutrálně. Pilulka v rámci pololetí potvrdila silný trend růstu tržeb, tržby za druhý kvartál pak byly v souladu s našimi odhady. Z hlediska třetího kvartálu bychom očekávali mezikvartální pokles tržeb mezi 5-10 % kvůli vlivu sezónnosti a přestavby skladů, již nastínil management. Pilulka již dříve uvedla, že pro letošní rok vyhlíží 40% růst tržeb a EBITDA marži 1,6 %. Ve světle zveřejněných čísel bychom v rámci svých odhadů viděli letošní růst tržeb spíše blíže k 35 %, EBITDA marži pak na obdobné úrovni, jakou vyhlíží management, tedy okolo 1,5 %," shrnul Jan Šafránek, analytik z České spořitelny.

Zdroj:
Pilulkka Lékárny, Fio banka, J&T Banka
Akcie ČR
Přestat sledovat
Pilulka Lékárny
Přestat sledovat
Výsledková sezóna
Přestat sledovat

Videotéka

Obrázek: pixabay
27. 5. 2022 10:10
Zlato jako pojistka v portfoliu: Ano, nebo ne?
Bezpečné investice
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Vzácné kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Obrázek: Freepik.com
25. 5. 2022 20:30
Jak jsme na tom v Česku s investiční gramotností?
Finanční gramotnost
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Pravidla a doporučení pro investování
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
Obrázek: Shutterstock
25. 5. 2022 17:10
Hansen (Saxo Bank): Komodity budou stále drahé, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou ale právě vysoké…
Inflace
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
25. 5. 2022 9:45
Petr Zýma (XTB): Trh s kryptoměnami optikou technické analýzy
Bitcoin
Přestat sledovat
Ethereum
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Technická analýza
Přestat sledovat