Postřehy investičních expertů aneb Na co byste na trzích měli pamatovat
|

Postřehy investičních expertů aneb Na co byste na trzích měli pamatovat

Na co si dát na finančních trzích pozor, čeho se vyvarovat a čím se naopak řídit? Nabízíme jednoduché rady od čtyř zkušených tržních vlků.

Ponaučení pro investory Investiční strategie Chyby v investování

Pozor na nebezpečí, které není vidět

Corey Hoffstein (Newfound Research)

Na trzích jsou mnohá rizika nenápadná, skrytá, neviditelná. Investoři by se tak měli připravovat na všechny eventuality. Jak? Hlavně diverzifikací portfolia. Neměli by se nikdy soustředit jen na jeden typ aktiv, sektor nebo region, měli by se naopak snažit do portfolia zahrnout co nejvíce typů aktiv, regionů a odvětví. Čím šířeji bude portfolio rozkročené, tím vyšší bude pravděpodobnost, že bez velkých šrámů přečká i těžké časy.

Přiznejte (si), že nejste dokonalí

Jim O'Shaughnessy (O'Shaughnessy Asset Management)

Je to otřepaná rada, řada investorů ale na přiznání, že něčemu nerozumí, stále pohlíží jako na osobní selhání. Opak je pravdou. Možnosti na trzích jsou dnes téměř neomezené a těžko byste hledali někoho, kdo se orientuje ve všech investičních instrumentech či sektorech konkrétního trhu. Říkat na vše ano jen proto, abyste ukázali, jací jste světáci, vás může přijít hodně draho.

Pasivita vás mezi špičku nedostane

Michael Mauboussin (Counterpoint Global)

Pasivní investování je dobrým nástrojem pro ty, kdo o své peníze nechtějí pečovat na denní bázi. Jsou-li investoři smíření s tím, že se (jen) svezou s trhem, a to nahoru i dolů, nemusejí dlouho přemýšlet. Pokud však někdo nechce jen kopírovat trh, bude muset být aktivnější. Ze statistik často vychází, že aktivní investoři nedokážou benchmarky porážet opakovaně, rozhodující ovšem nejsou dílčí výsledky, ale až souhrnná čísla.

Pokaždé je to jiné

Ben Hunt (Salient Partners)

Tentokrát je to jiné. Nejnebezpečnější věta na trzích? Určitě ne. Kdyby to byla pravda, na burze by již dnes nemohli být poražení. Investovat podle pohledu do zpětného zrcátka je extrémně nebezpečné. Ale co jiného než pohled zpět je tvrzení, že věta "tentokrát je to jiné" je absolutní nesmysl? Každý okamžik je jedinečný. To platí i pro finanční trhy.

Moudrá slova (nejen) o medvědích trzích aneb Proč je dobré investovat dlouhodobě a nakupovat ve slevě
Světové akcie jsou v medvědím trendu a ještě v něm nějaký ten pátek pobudou (na hlášení o tom, že posílení o 20 % znamená automaticky býčí trend, nedbejte). A tak přijměte pár poznámek proslulých investorů, které se medvědích trendů, recesí a podobně tak či onak týkají.
Zdroj: VALIDEA Capital Management