Softwarová firma eMan vstupuje na pražskou burzu. Nabízí růst na vlně digitalizace
|

Softwarová firma eMan vstupuje na pražskou burzu. Nabízí růst na vlně digitalizace

Základem podnikání jsou dobré nápady. Když se k nim přidá ještě kus vizionářství, je na úspěch zaděláno. Obojím je protkán příběh české softwarové společnosti eMan, která nyní vstupuje na trh START pražské burzy. Její projekty často předběhly dobu a posbíraly bezpočet ocenění. Dnes její software mimo jiné pohání byznys Bohemia Energy, usnadňuje život klientům ČSOB nebo proměňuje v digitální jízdu řízení vozů Škoda. Za deset let existence vyrostl eMan z nuly na obrat 168 milionů korun za rok 2019. A z úspěchů společnosti eMan teď mohou těžit také investoři.

eMan Primární úpis akcií (IPO) Akcie ČR Pražská burza Software Informační technologie

Firma eMan je předním českým dodavatelem softwaru, specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se hlavně na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb. Mezi klienty společnosti patří například Škoda Auto, Honeywell, E.ON, ČSOB, PPL, Edenred, Generali Česká pojišťovna nebo MND.

Řešení vyvinutá firmou eMan získala řadu ocenění, například Mobilní aplikace roku, Internet Effectiveness Awards, WebTop100, IT projekt roku nebo Zlatá koruna.

Firma eMan je v současné době většinově vlastněna svými zakladateli, kteří zároveň zastávají pozice ve výkonném managementu. Společnost operuje nejen v Česku, ale po celé Evropě a také v Severní Americe. Celkem zaměstnává bezmála 120 lidí.

Tržby firmě vzrostly v roce 2019 na 168 milionů korun. Dynamický růst plánuje eMan i do budoucna. Vedení očekává zhruba 20% růst tržeb ročně při EBITDA marži až 11,5 %.

Dosavadní a očekávaný vývoj tržeb, zisku EBITDA a EBITDA marže

Firma na burze nabídne až 47% podíl

Společnost eMan získala v polovině srpna povolení České národní banky pro veřejnou nabídku akcií. Firma hodlá nabídnout až 47% podíl, tedy až 914 tisíc akcií. Úpis probíhá při ceně 51 až 56 korun za akcii. Investici lze realizovat během upisovací aukce mezi 17. a 31. srpnem.

Pokyn k nákupu akcií mohou investoři zadat přes členy pražské burzy, členy s největšími objemy obchodů na trhu START jsou Fio banka či Patria Finance.


Dokumenty k IPO ke stažení

Webinář k IPO firmy eMan

Zájemci se mohou zúčastnit také webináře k IPO společnosti eMan, který pořádá skupina STARTEEPO, jež firmě eMan se vstupem na trh pomáhá.

  • kdy: 25. srpna v 18.00
  • kde: on-line na mobilu nebo počítači
  • délka: 60 minut
  • přihlášení: ZDE

S dotazem na více informací o IPO mohou investoři kontaktovat skupinu STARTEEPO na e-mailu info@starteepo.com.

Investorský magazín: IPO eMan na trhu START a akcie Tesly pohledem analytiků
České firmy patří na parket pražské burzy. Oslovit české drobné investory půjde v srpnu zástupce IT sektoru. O jeho představení se postará Investorský magazín, do kterého jsou ale ještě přimíchány akcie Tesly nebo zlato. Závěr jako vždy patří stručnému přehledu očekávaných událostí.
Zdroj: eMan