Tajemství úspěchu na finančních trzích? Nudit se, nudit se, nudit se
|

Tajemství úspěchu na finančních trzích? Nudit se, nudit se, nudit se

Když se investoři začnou nudit, mají tendenci něco dělat, měnit strategii, říká James Clear, autor knihy Atomic Habits: Tiny Changes, Remarkable Results. Právě nuda je přitom jejich nejsilnějším spojencem, dodává.

Ponaučení pro investory Investiční strategie Investování

"Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je dána mírou tolerance nudy. Ti, kdo dokáží nudu tolerovat a stále opakují stejné postupy, dosahují nejlepších výsledků. To platí ve sportu i na finančních trzích," říká Clear.

Podobný názor má i miliardář a uznávaný americký investor maďarského původu George Soros. "Pokud je investování zajímavé, pokud se bavíte, pravděpodobně nic nevyděláváte. Úspěšní investoři se nudí," tvrdí.

Řada investorů je v začátcích zklamaná výkonností svého portfolia. Jenže to je standardní vývoj. I Warren Buffett většinu svého bohatství získal až v pokročilém věku.

Jedním z klíčových faktorů v investování je složené úročení, jehož efekt se ovšem naplno projevuje až ke konci investičního horizontu (a jen málokdo začne se správnou strategií investovat dostatečně brzy).

Investování může vypadat jednoduše, ale je to jen zdání. Málokdo totiž dokáže přijmout, že nejefektivnější strategií je nic nedělat. Kdo ale přijme skutečnost, že k cíli vede úmorná nuda, má půl úspěchu v kapse.

Zdroj: tonyisola.com