Toto je tajemství úspěchu hedgeové legendy
|

Toto je tajemství úspěchu hedgeové legendy

Stanley Druckenmiller je mezi investory známý jako jeden z nejlepších hedgeových manažerů. Své mimořádné schopnosti Druckenmiller přetavil mezi roky 1980 a 2010 do 30 ziskových let v řadě, navíc s průměrným ročním výnosem 30 %. V plusu skončil i v roce 2001, kdy splaskla technologická bublina, nebo v roce 2008. Co stojí za jeho úspěchy?

Nejbohatší investoři a byznysmeni Technologie Ponaučení pro investory

Druckenmiller není z těch, kdo vyhledávají pozornost médií. V jednom z rozhovorů pro agenturu Bloomberg však prozradil, v čem tkví tajemství jeho úspěchů. "Sázíme na růst cen akcií disruptorů a na pokles cen akcií disruptovaných," prohlásil.

Co konkrétně si pod tím představit? Jako příklad mohou posloužit firmy Adobe Systems a Xerox. Výrobce tiskáren a kopírek Xerox byl svého času technologickým obrem, podobně jako nyní třeba Alphabet. Tiskárna nebo kopírka této značky byla v každé kanceláři. Pak ovšem přišla firma Adobe Systems se softwarem pro PDF. A zatímco ještě na konci 90. let se akcie Xeroxu prodávaly za bezmála 170 USD, nyní stojí okolo 20 USD. Akcie společnosti Adobe se naopak dostaly ze zhruba 5 USD na konci 90. let na aktuálních přibližně 250 USD.

V souladu s touto strategií Druckenmiller aktuálně sází na další růst cen akcií firem podnikajících v oblasti cloudových služeb. Souhrnně už jeho investice do této oblasti překročily miliardu dolarů. Peníze legendární investor vložil například do Microsoftu a Amazonu nebo do společnosti ServiceNow. A jak ukazuje graf, zatím mu i tato sázka vychází.

Zdroj: RiskHedge