Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci oslavili Halloween stylově, index S&P 500 je na dalším rekordu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci oslavili Halloween stylově, index S&P 500 je na dalším rekordu

Americký akciový index se v pondělí přehoupl přes historické maximum z července a uzavřel na novém rekordu. V týdnu to pak ještě dvakrát zopakoval, v pátek po růstu o 0,97 %. Za celý týden posílil o 1,47 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Denní graf indexu S&O 500 potvrdil svým růstem na nová maxima býčí trend, ačkoli při spíš průměrných objemech obchodů. Technické indikátory naznačují další růst. Nejbližší hladina podpory je na předchozí rezistenci okolo 3 025, další pak u cenového odskoku na 2 950.

7 grafů pro akciové optimisty
Nejen americké, ale i světové akcie jako celek v posledních dnech pokořily úrovně, které po delší dobu odolávaly býčím nájezdům. Pokud patříte k akciovým optimistům, následující grafy jsou právě pro vás.

VIX

Index volatility VIX se drží na nízkých úrovních a pro akcie vysílá býčí signál. Případná změna může nastat až po nárůstu indexu nad 15.

Závěr

Index S&P 500 prolomil rezistenci, opakovaně posunul historické maximum a potvrdil býčí nastavení denního grafu. Poslední dva měsíce roku, pro akcie historicky pozitivní, tak začínají zvesela. Fed opět snížil sazby, zpráva z amerického trhu práce byla překvapivě příznivější a informace k dohodě o vzájemném obchodu USA a Číny jsou spíše smíšené. Právě případné komplikace v jednáních s Čínou by mohly americké akciové býky znejistit.

Kam tržní vítr, tam sazební plášť aneb patologie Greenspana a spol.
Centrální banky v čele s americkým Fedem opět uvolňují měnovou politiku. Jakkoli to krátkodobě může pomoci výkonnosti některých běžných investic, typicky akcií nebo dluhopisů, podstatný je dlouhodobý horizont. A v něm znamenají měnové autority, které vedle svého standardního mandátu řeší i to, na co spekulují finanční trhy, velký problém.