Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali a index S&P 500 se usadil uprostřed rozpětí
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali a index S&P 500 se usadil uprostřed rozpětí

Index S&P 500 uzavřel týden navzdory pátečnímu poklesu se ziskem 1,99 %. Eskalace geopolitického napětí spojeného se Sýrií v podobě spojeneckého úderu na vládní cíle přišla až po skončení obchodování.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se v týdnu již poněkolikáté odrazil od 200denního klouzavého průměru. Po solidním růstu se přiblížil k rezistenci okolo 2 700. Aktuálně je zhruba uprostřed pásma mezi 2 590 až 2 600 (nejbližší support) a 2 700 (nejbližší rezistence). Obě linie jsou zesíleny klouzavými průměry. Proražení pod 200denní klouzavý průměr a support by bylo negativním signálem, naopak průraz a potvrzení zavírací ceny nad 2 700 by bylo příslibem zelenějších zítřků.

Americké akcie: 10 důvodů, proč nevěřit v překonání lednových maxim
Poté, co se na akciové trhy vrátila volatilita a indexy se ani po dočasném vzpamatování nedokázaly vrátit na rekordy z konce ledna, se množí spekulace, co bude dál. Optimisté věří v obrat a chápou současný vývoj jako nutnou korekci, pesimisté očekávají hlubší propady. Co druhým jmenovaným hraje do karet?

VIX

Index volatility VIX se drží u svého dlouhodobého průměru 20 a za týden pozvolna vyklesal o 19 %.

Akcie: Proč si nelámat hlavu s nadprůměrnými výnosy z posledních let
Průměrný roční výnos indexu S&P 500 od roku 1928 je 9,6 %, od roku 2009 je to dokonce 15,1 %. Jak dlouho si myslíte, že jsou podobná čísla udržitelná? A jsou tyto průměrné hodnoty vůbec pro někoho důležité?

Závěr

Index S&P 500 se drží v pásmu 2 590 až 2 700 s výraznými denními cenovými výkyvy. Proražení pod 200denní průměr by bylo negativním, vzestup nad 2 700 naopak pozitivním signálem. Nic se tedy zatím nemění, objemy obchodů ale klesají. Jde o signál, že přešlapování v uvedeném rozpětí bude trvat déle? Kartami může zamíchat výsledková sezóna, lze očekávat i nervozitu spojenou s geopolitikou.

Výsledková sezóna: Které americké akcie po oznámení výsledků kolísají nejvíce?
Tento týden začíná v USA výsledková sezóna za první čtvrtletí 2018. I bez ní je zatím letošní rok pro akcie pořádně rozkolísaný, některé tituly přitom historicky reagují na oznámené hospodářské údaje i v jinak klidných časech.
Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 16. dubna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 16. dubna a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?