Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, americké akcie přidaly kolem 4 %
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, americké akcie přidaly kolem 4 %

Zkrácený obchodní týden americkým akciím svědčil, index S&P 500 navzdory nárůstu počtů nově nakažených Kvidem-19 v USA posílil o 4,02 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se odrazil od supportu na 3 000 a všechny čtyři obchodní dny zakončil v plusu. Nadále platí, že se index od konce května drží v 200bodovém (6%) rozpětí 3 000 až 3 200. 200- a 50denní klouzavý průměr jsou na podobných hodnotách a zesilují hladinu podpory. Čeká se na prolomení zmíněného rozpětí.

5 otázek, které by si měl položit každý investor (nejen) po divokém prvním pololetí
Skončil veselý druhý kvartál, který navázal na ještě ponuřejší první čtvrtletí. Polovina roku a začínající léto je vhodnou dobou na několik otázek, které by si měli položit všichni investoři, ať byly jejich výsledky za poslední měsíce jakékoli. A i když se jim na všechny třeba nepodaří odpovědět, již uvědomění si daných témat a vhodnost samotných otázek jim mohou pomoci při hledání odpovědí.

VIX

Index volatility VIX sice klesl pod 50denní průměr, stále je ale nad 200denním průměrem a nad 25 body. Pro akcie tak nadále vysílá spíše nepříznivý signál.

Závěr

Index S&P 500 se za poslední dva dny prvního pololetí posunul o 3 % výše, a uzavřel tak šest měsíců roku se ztrátou jen 4 %. Ve druhém kvartálu předvedl rally o 20 %, přičemž zásadní bylo období od posledního březnového do posledního květnového týdne, kdy index pokořil hladinu 3 000 a překonal 200denní průměr.

Čeká se na prolomení rozpětí 3 000 až 3 200. Uvidíme, co trh předvede v červenci během výsledkové sezóny (jsou očekávání trhu ohledně propadu ziskovosti firem realistická?). Jinak je měsíc historicky spíše klidnější, i makléři potřebují dovolenou, letos ale trh veškeré historické pravidelnosti zatím úspěšně ignoruje. Tak uvidíme.

Současné ocenění akcií jako paralela 20 let staré bubliny? Ne, dnes je to mnohem horší!
Americká ekonomika není kvůli dopadům pandemie covidu-19 v nejlepší kondici a nějakou dobu potrvá, než se "oklepe". Situace na akciovém trhu je ovšem docela jiná, a tak srovnání s rokem 2000 ukazuje na potenciálně velice nebezpečnou situaci.