Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je v korekci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je v korekci

Index S&P 500 zaznamenal další výraznější týdenní ztrátu (4,03 %) a ze svých podzimních historických maxim odepsal již přes 10 %. Druhá korekce roku 2018 je tedy na světě.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX Korekce na trzích

S&P 500

Úterní testování supportu 2 700 a odraz od něj ještě přinesly naději na potenciální obrat, ale ve středu index nekompromisně projel hladinou podpory a denní ztráta přes tři procenta smazala šance na brzký návrat k 2 800. Od středy do pátku byla navíc silně nadprůměrná obchodní aktivita.

Index S&P 500 se nevrátil nad maxima okolo 2 820 z předchozího týdne, naopak prolomil 200denní klouzavý průměr a klesl na nové lokální nižší úrovně. Denní graf je proto naprosto odlišný od toho, na co jsme dlouhodobě byli zvyklí.

Nejbližší supporty jsou nyní okolo 2 600, tedy na zavíracích maximech z února a dubna. V tomto pásmu by se mohli na trh vrátit někteří kupci, kteří by mohli přispět k obratu, byť možná jen krátkodobému. Závěr roku bývá tradičně pro akcie příznivý a listopad začíná již příští týden.

Na akciového medvěda je ještě čas
Přestože říjen ještě neskončil, lze konstatovat, že pro globální akcie byl jedním z nejhorších měsíců za několik posledních let. Na obrat trendu by to ale ještě stačit nemělo.

VIX

Index volatility VIX formuje růstový trend. Jeho růst není vzhledem k silným poklesům indexu S&P 500 až tak výrazný, nicméně ukazatel vysílá pro akcie medvědí signál.

Závěr

Index S&P 500 se propadl do ztráty od začátku roku a za říjen odepisuje bezmála 9 %. Vedle zmíněné hladiny 2 600 je podpora také o 100 bodů níže, tedy asi 6 % od současné ceny.

Začíná listopad a na konci příštího týdne vedle dat z trhu práce budou investory zajímat především hospodářské výsledky firem v čele s Applem. Stále je šance na posílení trhu, může jít ale jen o protipohyb po aktuálních výprodejích.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 29. října
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 29. října a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?
Akciové déjà vu?
Stanley Druckenmiller v rozhovoru pro RealVision vysvětlil, že si v roce 2000 uvědomil, na základě jakých faktorů v minulosti začaly klesat zisky amerických firem. Osmnáct let stará historie by nebyla zajímavá, nebýt jistých podobností.