Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírný pokles indexu S&P 500 jako začátek korekce nevypadá
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírný pokles indexu S&P 500 jako začátek korekce nevypadá

Index S&P 500 po osmi týdnech růstu mírně ztratil (0,21 %), drama se ale zatím nekoná. Spíše naopak.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 ve čtvrtek intradenně výrazněji ztrácel, většinu poklesu ale napravil. Právě tento obrat ukazuje na pokračující převahu býků. Sestup se zastavil na 2 565, tedy stejně jako o týden dříve. Z pásma 2 550 až 2 565 by se mohl stát důležitý support, zespodu se k němu rychle blíží 50denní klouzavý průměr.

Díky intradenním poklesům ve čtvrtek a v pátek se denní svíčky vrátily k 20dennímu klouzavému průměru. Zpomalení růstu je pozitivní zprávou, graf je v býčím nastavení, ale v nejbližší době by mohlo nastat přešlapování indexu na místě a vývoj do strany. Nejbližší support je ve zmíněné zóně 2 550 až 2 565, velice důležitá podpora následuje okolo 2 500.

VIX

Index volatility VIX je lehce nad 11 a mírně umazal z překoupeného obrázku akciového trhu. Další růst a potvrzení vzestupného trendu by pro akcie bylo nepříznivým signálem.

Závěr

Graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, zpomalení růstu se v týdenním vyjádření projevilo červenou nulou. Za necelé dva týdny je Den díkůvzdání, následuje takzvaný černý pátek. Vzhledem k pozitivním zprávám z ekonomiky by data o nákupním šílenství mohla být signálem pro další růst akciových indexů.