Týden na trzích podle burzovních grafů: Možná i největší býci už vyhlížejí akciový pullback
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Možná i největší býci už vyhlížejí akciový pullback

Zelená svíčka, jak jinak. Tentokrát index S&P 500 posílil za týden o 2,23 % a od začátku roku již přidal přes 7 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 je samozřejmě na novém historickém maximu. Vyhoupl se na ně za nadprůměrných objemů obchodů, bez korekcí, za relativně bezvýznamných intradenních poklesů.

Nejbližší definovaný hlavní support je na 2 700. Platí od prosince, od této hladiny odstartovala lednová rally. Hladina 2 700 má nyní i oporu v podobě 50denního klouzavého průměru. Bližší, méně významný support je na 2 750. 20denní klouzavý průměr, ke kterému by se index měl mít tendenci vracet, je nyní na 2 770.

VIX

Indexy volatility VIX navzdory posilování akcií letos mírně roste, nadále je ovšem na nízkých hodnotách a podporuje pro akcie býčí výhled.

Závěr

Již se stalo tradicí zopakovat, co platilo i před týdnem. Denní graf indexu S&P 500 je v silném býčím nastavení, všeobecnou pozitivní náladu podporují ekonomické zprávy. Od prezidentských voleb v listopadu 2016 se toho na vyznění grafu mnoho nezmění.

Trh je překoupený, což ovšem, jak víme, není nutně signál pro pokles. K testování psychologické hladiny 2 800 nedošlo, takže se ještě nestala platným supportem. Střednědobý výhled je býčí a sentiment stále nenechává prostor pro pochybnosti. Co jde hlavou jednotlivým investorům, je jiná věc.