Týden na trzích podle burzovních grafů: Turbulentní přestřelku těsně vyhráli medvědi, index S&P 500 ale je nad důležitým supportem
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Turbulentní přestřelku těsně vyhráli medvědi, index S&P 500 ale je nad důležitým supportem

Index S&P 500 má za sebou divoký týden s nedivokým výsledkem. Celkově odepsal 0,46 % a udržel se nad důležitou hladinou podpory.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Po pondělním masakru přišla růstová reakce a následovala rally. Index S&P 500 se ve čtvrtek se ziskem bezmála 2 % dostal do mírného zisku od začátku týdne, v pátek ale opět mírně korigoval níže.

Nejbližší rezistence je na 2 950 a další na kulatých 3 000. Nejbližší support je na 2 900, další podstatná podpora je až na 2 800. Následují minima z března a konce května v pásmu 2 700 až 2 720.

Americké akcie, volatilita a chladnokrevnost pilota
Investování na akciových trzích je jako řízení letadla. Chce to spoustu klidu, dodržování někdy otravných a nudných pravidel a občasné zvládnutí silných turbulencí.

VIX

Index volatility VIX v pondělí rychle vystřelil k 25, týden ale uzavřel bez výrazně týdenní změny lehce nad 17. Po zklidnění by mohlo jít o návrat k dlouhodobému průměru.

Závěr

Vyhlašování hospodářských výsledků je prakticky u konce, v týdnu ještě přijde na řadu Walmart a několik dalších menších firem. Trhem hýbou prohlášení amerického prezidenta směrem k Číně a také k Fedu.

Prolomení supportu na 2 900 změnilo denní graf indexu S&P 500 na medvědí. Po rychlém pondělním poklesu následoval růst, čímž se uzavřel cenový odskok. VIX signalizuje, že mohou následovat další výraznější pohyby oběma směry, již ale ne tak dramatické jako v uplynulém týdnu. Akciový index je nadále pouze 3,5 % pod maximem a od začátku roku připisuje přes 15 %.

Zapomeňte na ideologii: Jak vydělávat na Trumpovi
Ať si o něm myslíme, co chceme, americký prezident je nejsilnějším hybatelem finančních trhů. A zároveň je poměrně čitelný. To je kombinace, jež může investorům přinést pěkné peníze. Jen si umět zakázat politické názory.