Týden na trzích podle burzovních grafů: Začátek prázdnin v býčím módu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Začátek prázdnin v býčím módu

Index S&P 500 ve zkráceném obchodním týdnu posílil o 1,52 %. Začátek července si akcioví optimisté nenechali pokazit celními přestřelkami ani opatrným postojem Fedu k dalšímu vývoji ekonomiky.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

I přes zakolísání během zkráceného úterního obchodování se index S&P 500 v týdnu odrazil od linie 50denního klouzavého průměru a v pátek se vyhoupl i nad rezistenci na 2 750. Benchmark je bezpečně v dlouhodobějším pásmu 2 700 až 2 800. Support je teoreticky opět na 2 750, dále na 50denním průměru a kulatých 2 700. Pod touto hladinou "číhá" také 200denní klouzavý průměr. Pro získání silnějšího růstového momenta by bylo zapotřebí prolomení a uzavření nad 2 800.

Graf hovoří za vše: Akcie jsou stále atraktivnější než bondy
Zvýšená volatilita, obchodní válka a politická nejistota obecně v posledních měsících řadu investorů logicky vedly k úvahám nad tím, zda po letech růstu cen akcií nenazrál čas na konzervativnější přístup založený na investicích do dluhopisů. Zisky amerických firem jsou ovšem nadále lákavé. A pokud by to pro někoho nebyl dostatečný důvod neodcházet z akciového trhu, je tu minimálně jeden podpůrný argument.

VIX

Index volatility VIX se vrátil pod 15 bodů a pro akcie vysílá spíše pozitivní signál.

Závěr

Index S&P 500 se již dva měsíce drží v pásmu zhruba 110 bodů a aktuálně je bezpečně nad podstatnými rezistencemi. Část investorů společně s analytiky věří v pozitivní vliv dalšího růstu zisků amerických firem, v týdnu do 13. července zveřejňují kvartální výsledky některé velké americké banky nebo Delta Air Lines.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 9. července
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 9. července a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Rizika v podobě obchodní války nebo zpřísňování měnové politiky (trh trochu uklidnil pomalejší než očekávaný růst mezd v červnu) ale trvají, například proslulý investor a velký medvěd Stanley Druckenmiller varuje před vysycháním likvidity dodávané po léta centrálními bankami. Červenec bývá pro akcie klidným a růstovým měsícem, podmínky v polovině roku 2018 ale nechávají otevřené všechny scénáře.