US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

NWR: Miláček analytiků

Investorům voní i chutná v podstatě vše, co NWR svým akcionářům v posledních týdnech naservíruje. Není se čemu divit – z loňské ztráty možná bude tučný zisk. Navíc je čím dál pravděpodobnější, že těžaři otevřou nový investorský důl - nemáme na mysli Debiensko, nýbrž důl dividendový.

Jaroslav Bukovský
Jaroslav Bukovský
13. 5. 2010 | 10:25
NWR

Erste Bank například očekává letos zisk 0,46 EUR na akcii, 0,43 EUR je odhad společnosti Cyrrus. Aby ostrých fundamentů nebylo málo, ze všech stran se šíří zvěsti o tom, že oceláři si žijí jako vepřové maso před zpracováním v žitě.

"V březnu vzrostla produkce oceláren v regionu, kde NWR podniká, o 16 % meziměsíčně,"uvádí analýza Erste Group překvapivě pozitivní zprávu. Erste zároveň dává k dobru i příznivý výhled Mezinárodního institutu pro železo a ocel: "Institut očekává růst produkce EU-27 o 13,7 % v letošním a o 7,9 % v příštím roce."

Těžařský titul je i v dobách kulminujících (skeptici by uvedli pouze "eskalujících") evropských problémů miláčkem býčích investorů.

Podívejte se na aktuální video

Akcie ČRNWR
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie