Firmy, jejichž akcie porostou díky slabému dolaru
|

Firmy, jejichž akcie porostou díky slabému dolaru

Zřejmě ani symbolický krok v boji proti terorismu z minulého týdne nezvrátí trend posledních měsíců. Tím je pád dolaru. Evropa má na rozdíl od Států plné ruce práce s inflací, z čehož plyne jediné – napříč starým kontinentem dominuje panika a sazby rostou jako z vody. Jestřábi z Frankfurtu zřejmě jen tak neodletí. Rostoucí úrokový diferenciál mezi ECB a Fedem jakožto střednědobý faktor slabého dolaru zřejmě postačí a zámořské firmy mohou začít slavit. Alespoň ty z nich, jež inkasují značnou část tržeb v jiných měnách než v dolarech.

Americký dolar Světové akcie Caterpillar Coca-Cola

Slábnoucí zelená bankovka může totiž v mnoha případech pořádně nafouknout jejich výsledovky. Zámořský vývozce prodávající v Evropě může jít jednak s eurocenou dolů a zlepšit tak svou konkurenceschopnost, a navíc může inkasovat vyšší zisky, než třeba před několika měsíci. Z co vyhovuje firmám, to se musí líbit i jejich akcionářům.

Podívejte se na roční vývoj akcií firem, které vyhovují zmíněným kritériím, a slibují proto i přes uplynulou dobrou výkonnost další růstový potenciál.

1. 3M

3M

2. Boeing

Boeing

3. Caterpillar

Caterpillar

4. DuPont

 DuPont

5. Coca-Cola

Coca-Cola

Další čtyři firmy najdete v přehledu na serveru iPOINT.cz