US MARKETOtevírá za: 0 h 17 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Co Twitter dal: Holubi jako investice

Tentokrát něco o tom, že rok 2019 je zatím super nejen pro americké akciové trhy, že načasování a desetiletý investiční horizont mohou trochu zkreslovat, že mezi politiky a voliči není rozdíl, o překvapeních, která vás čekají na reálném trhu, a nakonec o tom, že velké peníze lze vydělat i na holubech.

1. Akcie: Všechno roste

Kromě akcií v Kataru letos rostou všechny akciové trhy, alespoň podle ETF, které do nich umožňují investovat. Praha v seznamu není, ale i ta je letos asi 9 % v plusu.

2. Dlouhý horizont a načasování

Podívejme se na výnosy různých investičních nástrojů od roku 2009 (i když jsou to trochu hrušky a jablka). Desetiletý investiční horizont, správné načasování a procenta výsledky poněkud zkreslují, což platí zejména u bitcoinu (u kterého je navíc v tabulce celkem zásadní chyba). Ale hezky se na to kouká.

3. Voliči a politici

Tohle video je hodně staré, ale stále je pro všechny, kteří si stěžují na politiky. "Garbage in, garbage out."

4. Zpětné testování

A toto je pro všechny, kteří ještě neznají rozdíl mezi testováním strategie, respektive obchodováním na papíře, a reálným obchodováním.

5. Alternativní investice

Jako alternativní investici lze chápat a využívat leccos. Whisky v posledních letech zažívá opravdový boom, takže není překvapením, že se 60letá whisky Macallan nedávno prodala za více než 1,5 milionu dolarů. Na trhu je již trochu bublina a palírny toho při oceňování svých limitovaných edic využívají, ale oproti jiným investičním nástrojům má alkohol alespoň tu výhodu, že když lahev majitel neprodá, může si ji vychutnat.

Pro většinu lidí asi ještě překvapivější může být rekordní cena holuba. Za závodního poštovního holuba z Belgie jménem Armando zaplatil čínský obchodník v on-line aukci 1,25 milionu eur. Pro zasvěcené to možná není až takové překvapení, protože špičkoví holubi dokáží svým majitelům vydělat velké peníze. Závodní holub prý dokáže letět rychlostí 110 km/h a v Asii (ale i v Belgii) se na závody holubů sází více peněz než na dostihy. Hledáte-li alternativní investici, chov poštovních holubů může být zajímavá možnost. Musíte ale počítat s tím, že si je může vychutnat dravec. Nic není zadarmo.

Investiční alternativyInvestiční horizontPolitikaSvětové akcieTradingVýnosy
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika