US MARKETOtevírá za: 11 h 4 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Doug Short: Akciový trh je na tom mnohem lépe než po Velké depresi

Finanční poradce Doug Short na svém serveru dshort.com mimo jiné pravidelně aktualizuje grafy vývoje medvědích trhů a srovnává je se současným vývojem. Aktuálně je na tom akciový trh výrazně lépe než ve stejných obdobích po velkých propadech v historii.

Od svého vrcholu v říjnu 2007 je americký index S&P 500 vzdálen zhruba 26 procent. V procentním vyjádření absolutní hodnoty indexu tedy výrazně překonává všechny uvedené příklady z historie.

Výjimečný je především růst, který zaznamenaly akciové trhy v loňském roce. V tomto období po předchozím pádu z vrcholu je to zcela bezprecedentní vývoj.

Jak však srovnání dopadne, když se podíváme na "skutečný" vrchol z roku 2000, tedy se zahrnutím inflace u všech zmíněných příkladů z historie?

I v tomto srovnání je na tom současný akciový trh nejlépe. Rozdíl už sice není tak výrazný, ale pokles od vrcholu okolo 40 procent je stále nejnižší ze srovnávaných příkladů. Ty přitom ukazují, že medvědí trh může trvat celá desetiletí.

Zdroj: Business Insider

Medvědí trhNasdaqNikkei 225Světové akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika