Úžasná akciová sedmička na čínský způsob

Čína nedováží technologie tak, jako to dělají jiné země. Čína je často nejprve zakáže, zároveň je ale prozkoumá, okopíruje a vytvoří jejich domácí "klony". A tak již léta existují čínské ekvivalenty asi pro všechny velké technologické firmy z USA. Lze vést debatu o krádežích duševního vlastnictví a geopolitických rizicích spojených s čínskými technologiemi, o tom není pochyb. A také je možné se na velké čínské filmy dívat jako na potenciální investici, která se v současnosti jeví jako mimořádně zajímavá.
Čínský akciový trh působí z technického hlediska velice lákavě. Podle všeho se na něm formuje nový býčí trend. Jde přitom stále o jednu z nejrychleji rostoucích a také největších ekonomik světa, která je navíc domovem některých z nejvíce inovativních technologických firem mimo USA. V mnoha případech jde o obrovské firmy, které dominují čínskému trhu podobně jako takzvaná úžasná sedmička tomu americkému.
Tuto čínskou verzi úžasné sedmičky sdružuje pro tyto účely vytvořený FANGhai Composite Custom Index. Na jeho grafu je téměř ukázkový technický vzorec zaobleného dna (rounding bottom), na jehož konci se zřetelně formuje růstový trend. Barevně jsou vyznačeny tři fáze - sestupný trend (medvědí dynamika a klesající 200denní klouzavý průměr), vývoj do strany (neutrální dynamika) a nový růstový trend (býčí dynamika, rostoucí 200denní klouzavý průměr). Od letošního dubna se index relativní síly (14denní RSI) během růstu cen akcií dostává na překoupenou úroveň, zatímco při poklesech cen akcií zůstává nad úrovní přeprodanosti.
Graf ukazuje, že ceny akcií dominantních růstových firem v Číně dokončují obrat trendu. To je moment, ve kterém se zpravidla vyplatí zainvestovat. Jde o tyto firmy:
- Alibaba Group: Globální lídr v e-commerce a cloudových službách, často přirovnávaný k Amazonu.
- Pinduoduo: Rychle rostoucí e-commerce platforma, která se zaměřuje na zákazníky citlivé na ceny. Vlastně takový on-line diskont.
- Baidu: Největší čínský vyhledávač a lídr v oblasti AI, věnuje se i autonomnímu řízení nebo rozpoznávání hlasu. Trochu připomíná Google.
- BYD: Výrobce elektromobilů a baterií, který je logicky přirovnáván k Tesle.
- Xiaomi: Přední výrobce elektroniky známý svými chytrými telefony a plány v oblasti elektromobilů. Často označován jako čínský Apple.
- JD.com: Největší e-commerce prodejce podle tržeb, hybrid mezi Walmartem a Amazonem. Silný hráč také v logistice.
- Tencent: Lídr v oblasti sociálních médií (WeChat), her (Riot Games) a digitálních plateb. Připomíná Facebook.
Zdroj: The Strazza Letter