US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,56 %
NASDAQ-2,15 %
DOW JONES-0,84 %
PX-0,73 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-1,79 %

Prodej mercedesů loni kvůli koronaviru klesl o 7,5 %

Celosvětový prodej osobních automobilů Mercedes-Benz v loňském roce v důsledku koronavirové krize klesl o 7,5 procenta na zhruba 2,16 milionu vozů, a to navzdory rekordnímu odbytu v Číně. Informoval o tom v pátek německý automobilový koncern Daimler ve své tiskové zprávě.

Redakce IW
Redakce IW
8. 1. 2021 | 17:54
Auta

V Evropě se vloni prodej mercedesů propadl o více než 16 procent na 784 183 vozů a ve Spojených státech klesl o 13 procent na 274 916 vozů. V Číně se naopak zvýšil o téměř 12 procent na 774 382 vozů.

Automobilka Daimler upozornila, že navzdory problémům souvisejícím s pandemií covidu-19 se vloni globální odbyt mercedesů pátým rokem za sebou udržel nad dvoumilionovou hranicí. "Pomocí pokročilé digitalizace prodeje a služeb dokázal Mercedes-Benz reagovat na rychle se měnící situaci a různé regulační požadavky během pandemie," uvedla.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

AutaDaimler Truck Holding
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie