US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,08 %
NASDAQ+0,03 %
S&P 500-0,01 %
ČEZ+0,08 %
KB+0,00 %
Erste+0,38 %

Huawei se kvůli americkým sankcím zaměřuje na vývoj softwaru

Čínská technologická společnost Huawei, které výrobu hardwaru už dříve zkomplikovaly americké sankce, teď zaměřuje pozornost na software. Napsal to v pondělí finanční server CNBC. Minulý týden čínská automobilka BAIC uvedla na trh elektromobil značky Arcfox vybavený operačním systémem Harmony, který vyvinula právě společnost Huawei. V neděli čínský technologický gigant spustil nové produkty cloudových služeb a podle CNBC chce v této oblasti konkurovat lídrovi čínského trhu, firmě Alibaba Cloud.

Redakce IW
Redakce IW
26. 4. 2021 | 10:17
Asijské akcie

Huawei doufá, že její zaměření na cloudové služby nakonec zvýší v úhrnném mixu tržeb podíl plynoucí ze softwaru a služeb. Huawei se přiklání k softwaru, protože americké sance způsobily propad divize prodeje chytrých telefonů. Loni v listopadu společnost prodala kvůli americkým sankcím divizi levných telefonů Honor, aby tak osamostatněná firma přežila.

Bývalý americký prezident Donald Trump firmu v roce 2019 zařadil na černou listinu, a znemožnil jí tak nakupovat důležité technologie amerického původu. Loni Trumpova administrativa omezila přístup čínské společnosti k čipům vyvinutým či vyráběným s využitím amerických technologií.

"Huawei se vlivem této snahy začíná podobat Googlu," komentoval příklon společnosti ke cloudovým službám a softwaru analytik Neila Shah.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieInformační technologieTechnologie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy