US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,19 %
NASDAQ+0,31 %
DOW JONES+0,22 %
PX+0,63 %
ČEZ+0,47 %
NVIDIA-0,85 %

Evropské akcie ve středu uzavřely lehce pod nulou

Obchodování na západoevropských akciových trzích ve středu skončilo v červených číslech, ztráty hlavních benchmarků ale nebyly výrazné. Z makrodat se investoři zaměřili na britskou inflaci a průmyslovou výrobu v EU a eurozóně.

Redakce IW
Redakce IW
14. 7. 2021 | 18:00
Evropské akcie

Panevropský index STOXX Europe 600 klesl o 0,09 % na 460,56 bodu, FTSE 100 se snížil o 0,47 % na 7 091,19 bodu, německý DAX oslabil o 0,66 bodu na 15 788,98 bodu a francouzský CAC 40 odepsal 0,09 bodu na 6 558,38 bodu.

Průmyslová výroba v Evropské unii i v zemích eurozóny se v květnu ve srovnání s předchozím měsícem snížila. Evropský statistický úřad Eurostat uvedl, že v celé EU výroba klesla o 0,9 % a v zemích platících eurem o procento. Meziročně však byla o více než pětinu vyšší. Nejvýraznější meziměsíční propad zaznamenala v EU produkce energie, a to o dvě procenta. Výroba zboží krátkodobé spotřeby se v květnu snížila o 1,7 %, kapitálového zboží o 1,6 % a polotovarů o 0,1 %. Naopak výroba zboží dlouhodobé spotřeby stoupla o 1,5 %. Podobný byl i vývoj v eurozóně, kde rovněž výroba zboží dlouhodobé spotřeby vzrostla.

Britská meziroční inflace v červnu vystoupila na 2,5 %. Po květnové úrovni 2,1 % se čekal růst cen o 2,2 %. V meziměsíčním srovnání v červnu ceny stouply o půl procenta, když se čekal 0,2% růst po +0,6 % v květnu.

Nejdůležitější středeční události na evropských trzích

Zdroj: CNBC

Aktualita pro rok 2026

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

27. 11.-Andrej Rády
Americké akcie