Reuters: Ruská firma Delimobil se chystá vstoupit na akciový trh v USA

Ruská společnost Delimobil, která nabízí sdílení automobilů, hodlá na podzim vstoupit na akciový trh ve Spojených státech. Mohla by tak získat kolem 350 milionů dolarů. Informovala o tom v úterý agentura Reuters, která se odvolává na zdroje z finančního trhu. Součástí skupiny Delimobil je také značka Anytime, která působí mimo jiné v České republice.
Některé ze zdrojů uvedly, že společnost Delimobil plánuje umístit své akcie na newyorskou burzu a zároveň na burzu v Moskvě. Firma už podle zdrojů vybrala banky, které budou mít nabídku akcií investorům na starosti.
Společnost Delimobil o plánech na primární veřejnou nabídku akcií poprvé informovala už v roce 2019. Tehdy uvedla, že by chtěla umístit na trh 40 % akcií.
Delimobil v Rusku provozuje více než 16 000 automobilů. V červnu firma uvedla, že plánuje expanzi na trhy v rozvíjejících se zemích.
Na akciový trh v USA by podle zdrojů Reuters mohly v blízké době zamířit i další ruské společnosti, například realitní databáze Cian či maloobchodní prodejce potravin Vkusvill.
Zdroj: ČTK
Aktuality
