US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,30 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500+0,41 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,67 %
Erste-2,61 %

Pražská burza první den po Velikonocích oslabila, ČEZ klesl pod 1 000 korun

Index PX ztratil 0,94 procenta na 1 362,95 bodu, nenavázal tak na růstové dny před Velikonocemi. Oslabovala většina jeho titulů. Do minusu index táhly především akcie skupiny ČEZ a Komerční banky. Rostly jen Kofola a Erste. Negativní sentiment převládal také na většině ostatních evropských akciových trhů. Investoři reflektují vývoj války na Ukrajině, kde podle zpráv ruská armáda zahájila novou fázi bojů.

Redakce IW
Redakce IW
19. 4. 2022 | 16:54
Akcie ČR

Akcie skupiny ČEZ ztratily 1,8 procenta na 984 korun. Oslabily tak pod psychologickou hranici 1 000 korun, nad kterou předešlé dva obchodní dny uzavíraly. Největší ztráty v rámci indexu zaznamenala společnost Pilulka Lékárny. Odepsala 2,22 procenta na 1 320 korun.

Nedařilo se také Komerční bance a Monetě. Cena akcií Komerční banky poklesla o 1,74 procenta na 820 korun. Moneta oslabila o 0,98 procenta na 90,60 koruny. Naopak akcie Erste mírně posilovaly v souladu s naladěním na západoevropském bankovním sektoru. Jejich cena vzrostla o 0,33 procenta na 781 korun. Druhým rostoucím titulem v indexu byla Kofola. Posílila také o 0,33 procenta na 306 korun.

Zdroj: BCPP

Akcie ČRShrnutí obchodování v ČR
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akcie, dluhopisy a ekonomika: Tyhle grafy si nalepte na ledničku, než zase začnete rozdávat rozumy

Akcie, dluhopisy a ekonomika: Tyhle grafy si nalepte na ledničku, než zase začnete rozdávat rozumy

25. 8.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory