US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,54 %
NASDAQ+0,56 %
DOW JONES+1,05 %
PX+0,47 %
ČEZ+1,86 %
NVIDIA-1,30 %

Evropské akcie uzavřely nejhorší čtvrtletí od začátku pandemie dalším poklesem

Evropské burzy v poslední obchodní den prvního pololetí zapsaly další výrazné ztráty, když většina indexů odevzdala kolem dvou procent, a to především vinou akcií bank, které zlevnily o 2,8 %. Uplynulé pololetí skončilo pro celoevropský index ztrátou 9 %, což je nejvíce od počátku pandemie covidu-19. Meziročně pak index STOXX Europe 600 klesl o 16,6 %.

Redakce IW
Redakce IW
30. 6. 2022 | 18:15
Evropské akcie

Ve čtvrtek celoevropský benchmark odepsal 1,50 % na 407,20 bodu, německý DAX oslabil o 1,69 % na 12 783,77 bodu, britský FTSE 100 ponížil o 1,96 % na 7 169,28 bodu a francouzský CAC 40 ztratil 1,80 % na 5 922,86 bodu.

Čtvrteční události na evropských trzích

Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku pandemie

Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie covidu-19. Kvůli obavám z globální recese ztratil panevropský akciový index STOXX Europe 600 ve druhém kvartálu téměř 11 %. Špatně se vedlo především akciím těžařských společností, které za tři měsíce do konce června odepsaly přes 20 %.

Od začátku roku index STOXX Europe 600 oslabil o více než 16 %. Chuť k nákupům brzdí prudký nárůst inflace, zpomalující čínská ekonomika a ruská invaze na Ukrajinu.

Nyní investoři s napětím čekají na páteční údaje o červnové inflaci v eurozóně. Inflace v samotné Francii podle ve čtvrtek zveřejněných dat dále vzrostla oproti předchozímu měsíci na rekordních 6,5 procenta.

Zdroj: CNBC, ČTK, MarketWatch

Aktualita pro rok 2026

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie