US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,48 %
NASDAQ+0,26 %
DOW JONES+0,71 %
PX-0,32 %
ČEZ+1,88 %
NVIDIA-0,28 %

Dodávky Airbusu v červenci zpomalily, dostal ale velkou zakázku od Číny

Dodávky evropského výrobce letadel Airbus v červenci zpomalily. Kvůli problémům dodavatelského řetězce zůstaly před jeho továrnami nedokončené stroje bez motorů. Firma nicméně potvrdila velkou zakázku z Číny. Airbus v červenci dodal 46 letadel, zatímco v červnu to bylo 60 strojů. Před rokem v červenci dodal 47 letounů. Za prvních sedm měsíců letošního roku Airbus dodal 341 letadel, informovala agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
8. 8. 2022 | 21:46
Airbus

Airbus minulý měsíc snížil svůj odhad dodávek pro letošní rok na 700 letadel z předchozího cíle 720 dodaných strojů. Kvůli problémům v dodavatelském řetězci mu chybí motory.

Několik nově smontovaných a nalakovaných letounů A320neo bylo minulý týden k vidění s červenými protizávažími místo motorů před sídlem společnosti Airbus nedaleko francouzského města Toulouse. Airbus vyrábí většinu svých úzkotrupých strojů v Toulouse a v německém městě Hamburk.

Čínské letecké společnosti si od evropského výrobce letecké techniky minulý měsíc objednaly téměř 300 letadel. Jde o největší objednávku letadel ze strany čínských aerolinek od začátku pandemie covidu-19.

Zdroj: ČTK

AirbusEvropské akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Železná pravidla akciového trhu

Železná pravidla akciového trhu

25. 9.-Andrej Rády
Pravidla a doporučení pro investování