US MARKETZavírá za: 4 h 22 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Boeing v červenci dodal nejméně letadel za pět měsíců

Americká společnost Boeing dodala v červenci svým zákazníkům 26 letadel, nejméně za pět měsíců. Počet dodaných letadel se prudce snížil ve srovnání s červnem, kdy to bylo 51 strojů, nejvíce od března 2019. Oznámila to společnost, která se nyní připravuje na obnovení dodávek letounu 787 Dreamliner. Konkurenční Airbus dodal v červenci zákazníkům 46 letadel.

Boeing dodal v červenci 23 letadel 737 MAX a tři širokotrupé letouny. Od počátku letošního roku Boeing dodal celkem 242 letadel, z toho bylo 212 letadel 737 MAX.

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) podle agentury Reuters, která se odvolává na informované zdroje, v noci na úterý schválil Boeingu první dodávku stroje 787 Dreamliner od roku 2021. Letecká společnost American Airlines následně v prohlášení uvedla, že první nový letoun 787 po více než roce dostane už ve středu.

Boeing také v červenci získal nové objednávky na 130 letadel a od počátku roku na 416 letadel. Po odečtení zrušených objednávek čisté zakázky za červenec činily 126 letadel a od počátku roku 312. Konkurenční Airbus díky velké dohodě s Čínou získal od začátku roku čisté objednávky na 656 letadel.

Zdroj: ČTK

Americké akcieBoeing
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa