US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,26 %
NASDAQ+0,61 %
DOW JONES+0,09 %
PX+0,88 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+0,41 %

Norská centrální banka zvýšila podle očekávání sazby o půl procentního bodu

Norská centrální banka ve čtvrtek podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Banka zároveň uvedla, že s ohledem na růst inflace, který překonal odhady, pravděpodobně úrokovou sazbu opět zvýší v září.

Redakce IW
Redakce IW
18. 8. 2022 | 11:01
Centrální banky

Měnový výbor původně počítal se zvýšením sazby na 1,5 procenta. "Výrazně vyšší sazba je nutná ke zmírnění tlaků v norské ekonomice a ke snížení inflace směrem k (dvouprocentnímu) cíli," uvedla v prohlášení guvernérka Ida Woldenová Bacheová.

Z 22 ekonomů oslovených agenturou Reuters 14 předpokládalo, že norská centrální banka zvýší sazbu o půl procentního bodu. Zbytek počítal se zvýšením, které banka avizovala v červnu, tedy o 0,25 procentního bodu.

Zdroj: ČTK

Centrální bankyNorskoÚrokové sazby
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie