Asijské trhy zakončily poslední obchodní den roku v červených číslech
Asijsko-pacifické akciové trhy v závěru roku převážně ztrácely, obchodování bylo kvůli svátkům omezené. Pozornost investorů směřovala především k novým údajům o vývoji čínského výrobního sektoru.
Trhy v asijsko-pacifickém regionu uzavřely poslední obchodní den roku se ztrátami, přičemž řada z nich fungovala ve svátečním režimu. Japonsko a Jižní Korea zůstaly zavřené a v Hongkongu se obchodovalo ve zkráceném režimu.
Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,03 % a uzavřel na 8 714,3 bodu. V Hongkongu index Hang Seng ztratil 0,87 % a zakončil na 25 630,54 bodu, zatímco čínský index CSI 300 oslabil o 0,44 %.
Investoři zároveň vyhodnocovali makrodata z Číny. Oficiální výrobní PMI se v prosinci zvýšil na 50,1 bodu z listopadových 49,2 bodu a překonal očekávání analytiků. Index se tak poprvé od března vrátil nad hranici 50 bodů, která odděluje expanzi od poklesu aktivity.
V globálním kontextu zakončily světové akciové trhy rok výraznými zisky. Index MSCI All Country World Index od začátku roku vzrostl o více než 21 % a 26. prosince dosáhl rekordní hodnoty 1 024,29 bodu, vyplývá z dat společnosti LSEG.
Zdroj: CNBC
Aktuality



