Pražská burza ve středu oslabila, akcie ČEZ zlevnily zhruba o procento

Pražská burza ve středu oslabila, index PX klesl o 0,23 % na 1 407,12 bodu. Dolů trh stahovaly akcie ČEZ, které po předchozím silném růstu ztratily 1,05 % na 1 036 korun. Středeční objem obchodů s akciemi ČEZ byl opět téměř 2,5krát vyšší oproti šestiměsíčnímu dennímu průměru.
Níže den zakončily i akcie Erste Group Bank (-0,61 % na 848,20 Kč), Komerční banky (-0,87 % na 742 korun) či zbrojovky Colt Group nebo pojišťovny VIG.
Naopak největší růst zaznamenaly akcie Monety, a to o 2,84 % na 87 korun. O 2,42 % na 67,80 Kč posílily také akcie firmy Photon Energy. Společnost ráno zveřejnila hospodářské výsledky, podle kterých loni zaznamenala čistý zisk 2,79 milionu eur. O rok dříve skončila ve ztrátě přes 6,43 milionu eur. Tržby firmě meziročně vzrostly o 159,1 % na 94,22 milionu eur.
Po konci obchodování zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok Kofola ČeskoSlovensko.
Zdroj: BCPP
Aktuality

