V pátek proběhne štěpení akcií NVIDIA v poměru deset za jednu
Po skončení páteční seance ve Spojených státech proběhne už dříve oznámené štěpení akcií NVIDIA v poměru deset za jednu. Rozdělení akcií je jen technickou operací a nemá vliv na hodnotu investovaných prostředků ve společnosti.
Společnost také zveřejnila zprávu, že její zakladatel a aktuální generální ředitel Jensen Huang zahájil plán prodeje akcií, kdy do 31. března 2025 může odprodat až 600 tisíc kusů cenných papírů. Dle aktuálního kurzu by to představovalo hodnotu okolo 725 milionů USD.
Z hlediska celkové pozice ve společnosti to však není natolik významná částka, neboť sám Huang drží 3,5 % celé společnosti, což odpovídá hodnotě přibližně 105 miliard USD. Případný prodej akcií by tak představoval 0,7 % jeho celkové pozice.
Zdroj: J&T Banka