US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,93 %
NASDAQ+0,09 %
S&P 500+0,20 %
ČEZ-0,08 %
KB+0,00 %
Erste+0,05 %

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v červenci letos poprvé zhoršila

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v červenci výrazně zhoršila, uvedl v úterý německý hospodářský institut ZEW. Jeho index důvěry klesl na 41,8 bodu z červnové hodnoty 47,5 bodu. Jde o první pokles v letošním roce a o horší výsledek, než se čekalo. Podle analytiků se tak ukazuje, že zotavení největší evropské ekonomiky nebude bez problémů.

Analytici v anketě agentury Reuters už s výrazným poklesem indexu počítali, výsledek je ale i tak horší, než se domnívali. V průměru očekávali, že index klesne na 42,3 bodu.

"Výhled ekonomiky se zhoršuje," uvedl prezident institutu Achim Wambach. Zhoršení dává do souvislosti s květnovým poklesem exportu, politickou nejistotou ve Francii a nejasným výhledem měnové politiky Evropské centrální banky.

Hodnocení ekonomické situace Německa se naproti tomu nepatrně zlepšilo. Příslušný index vzrostl na -68,9 bodu z -73,8 bodu, kde byl v předchozím měsíci.

Zdroj: tradingeconomics.com, ČTK

Ekonomické a tržní indikátoryNěmeckoZEW
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

11. 8.-Andrej Rády
Americké akcie