US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,23 %
NASDAQ+0,80 %
DOW JONES+0,34 %
PX-0,05 %
ČEZ-0,62 %
NVIDIA+5,11 %

Přebytek obchodní bilance Švýcarska v červnu vzrostl téměř dvojnásobně

Obchodní bilance Švýcarska v červnu vykázala přebytek. Zvýšila se na 4,3 miliardy švýcarských franků, což je bezmála dvojnásobek oproti 2,2 miliardy v květnu.

17. 7. 2025 | 13:03

Vývoz meziměsíčně vzrostl o 8,6 % na 23 miliard švýcarských franků, k čemuž přispěla silná poptávka po dopravních prostředcích (19,1 %), chemicko-farmaceutických výrobcích (14,8 %) a přesných přístrojích (4,8 %). Nejvýraznější nárůst dodávek byl zaznamenán do Slovinska (75,8 %), České republiky (61,4 %) a Irska (51,6 %).

Švýcarský export do USA v červnu vyskočil o 26,9 %, a odrazil se tak od květnového poklesu o 43,8 %. Přispěl k tomu návrh obchodní dohody, který byl schválen před dvěma týdny. Stále se ale čeká na podpis amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Dovoz do země naopak klesl o 1,5 % na 18,7 miliardy švýcarských franků, na což měl vliv snížený import chemicko-farmaceutických výrobků (-6,6 %), papíru a grafických produktů (-3,6 %) a také energetických zdrojů (-2,7 %).

Zdroj: Trading Economics

Švýcarsko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh