US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,47 %
NASDAQ+0,24 %
S&P 500+0,40 %
ČEZ+0,08 %
KB-0,39 %
Erste+0,05 %

FCC schválila fúzi Paramountu a Skydance v hodnotě 8 miliard dolarů

Federální komunikační komise ve čtvrtek povolila fúzi společností Paramount a Skydance Media v hodnotě 8 miliard dolarů. Dohoda schválená před více než rokem se týká Paramount Pictures, televizní sítě CBS a kanálu Nickelodeon.

25. 7. 2025 | 9:10

"Američané již nedůvěřují celostátním zpravodajským médiím, pochybují že budou informovat jasně a nestranně,“ napsal ve čtvrtečním prohlášení Brendan Carr, předseda FCC, který vítá závazek Skydance provést významné změny v kdysi slavné vysílací síti CBS.

Carr dále uvedl, že společnost Skydance se písemně zavázala k tomu, aby byla programová nabídka názorově rozmanitá. A to napříč politickým i ideologickým spektrem. Plánuje kvůli tomu najmout externího pracovníka, který se bude zodpovídat přímo prezidentovi nové společnosti. Programy DEI zaměřené na antidiskriminační opatření se zatím zavádět nechaystá.

Zdroj: CNBC

Americká ekonomikaMédiaSpojené státy americké (USA)TelevizeZpravodajství
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500 na dalším rekordu? Pro české investory trh píše trochu jiný příběh

S&P 500 na dalším rekordu? Pro české investory trh píše trochu jiný příběh

25. 7.-Andrej Rády
Americké akcie