US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,47 %
NASDAQ+0,24 %
S&P 500+0,40 %
ČEZ+0,08 %
KB-0,39 %
Erste+0,05 %

Charter ztrácí zákazníky, konkurence s mobilními balíčky sílí

Americký telekomunikační operátor Charter Communications přišel ve druhém čtvrtletí o 117 000 zákazníků vysokorychlostního internetu, což překonalo očekávání trhu. Společnost čelí stále ostřejší konkurenci ze strany mobilních operátorů, kteří kombinují 5G služby s domácím internetem.

25. 7. 2025 | 14:49

Společnost Charter Communications oznámila za druhé čtvrtletí větší úbytek internetových zákazníků, než se očekávalo. V období od dubna do června firma přišla o 117 000 klientů, zatímco analytici předpokládali ztrátu přibližně 73 000. Jde o nárůst oproti prvnímu čtvrtletí, kdy firma ztratila 60 000 internetových předplatitelů.

Hlavní příčinou je zvyšující se konkurence ze strany tradičních mobilních operátorů, jako jsou AT&T a Verizon, kteří agresivně rozšiřují své optické sítě a nabízejí výhodné balíčky kombinující internet s 5G mobilními tarify. To přitahuje především zákazníky z městských a příměstských oblastí.

Navzdory úbytku v segmentu internetu firma získala 500 000 nových mobilních linek, i když i zde zaostala za očekáváním trhu, které činilo 538 000. Tržby společnosti za čtvrtletí dosáhly 13,77 miliardy dolarů, což odpovídá odhadům analytiků. Akcie Charteru se propadly v páteční předobchodní fázi o více než 11 %.

V květnu společnost Charter oznámila akvizici soukromého konkurenta Cox Communications za 21,9 miliardy dolarů. Tato transakce by z ní udělala největšího poskytovatele kabelové TV a širokopásmového internetu v USA s více než 38 miliony zákazníků, čímž by firma překonala současného lídra Comcast.

Zdroj: Reuters

Americké akcieFúze a akviziceInternetTelekomunikaceVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500 na dalším rekordu? Pro české investory trh píše trochu jiný příběh

S&P 500 na dalším rekordu? Pro české investory trh píše trochu jiný příběh

25. 7.-Andrej Rády
Americké akcie