US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

O2 Czech Republic letos neplánuje výplatu mimořádné dividendy, chce rozšířit portfolio svých služeb

Telekomunikační firma O2 Czech Republic aktuálně neplánuje vyplatit mimořádnou dividendu. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl výkonný ředitel O2 Tomáš Budník. Navržená standardní dividenda je 16 Kč na akcii. Dále Budník řekl, že v letošním roce budou investiční výdaje O2 na úrovni z druhé poloviny loňského roku, zatímco v roce 2017 se poměr investičních výdajů a tržeb sníží. Doplnil, že společnost plánuje rozšířit portfolio svých služeb například o nabídku cestovního pojištění.

"Standardní dividenda by měla být v následujících letech udržitelná, výplatní poměr je 90-110 % čistého zisku," říká Milan Vaníček, analytik z J&T Banky.

"Rozhovor nepřináší pro akcie O2 C.R. významné nové informace. Zatímco výhled investičních výdajů na letošní rok je relativně vysoký (okolo 12 % tržeb), výhled pro rok 2017 je naopak nízký (okolo 6 % tržeb). Lehce pozitivní je dopad nízkoúrokového prostředí na finanční náklady společnosti," uvedl Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Zdroj: Česká spořitelna, J&T Banka

Akcie ČRDividendyO2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.)PojištěníTelekomunikace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár