US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-1,79 %
NASDAQ-1,30 %
S&P 500-1,13 %
ČEZ-1,15 %
KB+0,50 %
Erste+1,31 %

USA dočasně zruší obchodní restrikce proti čínské firmě ZTE

Spojené státy se rozhodly dočasně zrušit obchodní restrikce, které tento měsíc zavedly proti čínskému výrobci telekomunikačních zařízení ZTE kvůli údajnému porušování amerických sankcí vůči Íránu. Informovalo o tom americké ministerstvo obchodu.

Redakce IW
Redakce IW
23. 3. 2016 | 9:15
Čína

Restrikce zakazují americkým podnikům dodávat firmě ZTE jakékoli technologie, software či zařízení. Dočasné zrušení restrikcí, které vyvolaly protesty ze strany čínské vlády a narušily podnikatelské aktivity ZTE, bude podle ministerstva platit od čtvrtka do 30. června.

Ministerstvo rovněž uvedlo, že zrušení restrikcí by mohlo být prodlouženo, pokud bude ZTE s americkou vládou spolupracovat na řešení této záležitosti.

Americké ministerstvo obchodu začalo vyšetřovat ZTE v roce 2012 po zprávě agentury Reuters, že tato čínská firma podepsala dohody v hodnotě milionů dolarů o dodávkách hardwaru a softwaru od amerických výrobců íránské telekomunikační firmě Telecommunication Company of Iran.

ZTE je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě, působí ve 160 zemích. Firma byla založena v roce 1985 a s jejími akciemi se obchoduje na burzách v Hongkongu a Šen-čenu.

Zdroj: ČTK

ČínaMobilní telefonySpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Miliardové zisky za kvartál. Tohle jsou vítězové české výsledkové sezóny

Miliardové zisky za kvartál. Tohle jsou vítězové české výsledkové sezóny

13. 6.-Tomáš Beránek, Vendula Pokorná
Akcie ČR