US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,98 %
NASDAQ-0,61 %
S&P 500-0,03 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Krúpa vyzval AHG, aby ho zvolila do dozorčí rady OKD

Slovenský miliardář Pavol Krúpa vyzval skupinu Ad Hoc Group (AHG), aby ho zvolila do dozorčí rady černouhelné OKD. V pondělí to oznámila Krúpova skupina Arca Capital. V dopise, který Arca adresovala mluvčímu AHG Romanu Paříkovi, Krúpa mimo jiné vybízí k zapojení skupiny Arca do restrukturalizace OKD. Pařík v reakci ČTK řekl, že návrh předá do Londýna fondům, které skupinu AHG tvoří.

Redakce IW
Redakce IW
18. 4. 2016 | 12:47
Komodity

Arca je minoritním akcionářem společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD. Podle svého vyjádření má ve firmě 3,44 %, dalším objemem akcií disponuje v rámci spřízněných firem. Přesný objem těchto akcií s odkazem na strategické důvody prezentovat nechce.

"Skupina Arca má zájem jednat o budoucnosti a dalším směřování firmy OKD se záměrem jejího ozdravení. Věřím, že zastáváme shodný cíl, tedy nalezení vhodného řešení pro současný komplikovaný stav a fungování společnosti OKD," uvádí Krúpa v dopise. Pařík řekl, že návrh předá do Londýna fondům skupiny AHG.

Skupinu, která v ČR působí pod souhrnným názvem AHG, tvoří tři nadnárodní investiční společnosti Ashmore Investment Management Limited, M&G Investment Management Limited a Gramercy Funds Management LLC.

"Návrh je bohužel opět v češtině a znovu adresován mně. Přitom jsem již několikrát prostřednictvím mluvčí (Barbory Hanákové) Arca Capital žádal, aby pan Krúpa směřoval své nabídky přímo do Londýna," dodal Pařík.

Zdroj: ČTK

Akcie ČRKomodityNWRTěžbaUhlí
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná