US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,38 %
NASDAQ+1,01 %
S&P 500+0,55 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Pražská burza v pondělí přidala téměř půl procenta

Index pražské burzy PX zakončil pondělní obchodování se ziskem 0,46 %. Nejúspěšnějšími tituly byly v úvodu týdne mediální firma CME a likérka Stock Spirits, naopak nejvíce ztrácely provozovatel lyžařských středisek Tatry Mountain Resorts a sázková kancelář Fortuna.

Redakce IW
Redakce IW
14. 11. 2016 | 16:30
Akcie ČR

Nahoru burze pomohly hlavně akcie Monety Money Bank. Cenné papíry ČEZ a Komerční banky oslabily. Nejvýrazněji, o sedm procent, klesly akcie provozovatele horských středisek TMR.

Nejobchodovanější akcie Monety růstem o 1,42 % na 85,95 Kč táhly nahoru celý akciový trh. Vysoký objem obchodů i růst zaznamenaly také cenné papíry Erste Bank Group, které si připsaly 1,17 % na 752,20 Kč.

Řada z nejobchodovanějších emisí burzy ale skončila v červených číslech. Například akcie ČEZ s druhým největším objemem obchodů ztratily 0,4 % na 425,30 Kč. Také akcie Komerční banky zlevnily, a to o 0,76 % na 887 Kč.

Zdroj: pse.cz

Akcie ČR
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie