US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,41 %
NASDAQ+0,91 %
DOW JONES-0,83 %
PX+1,54 %
ČEZ+0,42 %
NVIDIA+1,42 %

Italští hackeři sledovali e-maily Renziho a šéfa ECB Draghiho

Italská policie v úterý zatkla muže a ženu, kteří v minulých letech sledovali desetitisíce e-mailových účtů politiků, státních institucí a podnikatelů. Dostali se mimo jiné i do internetové pošty bývalého italského premiéra Mattea Renziho a prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, informovala agentura ANSA.

Redakce IW
Redakce IW
10. 1. 2017 | 13:32
Internet

"Předmětem hackerských útoků byly desetitisíce e-mailových schránek, které patřily mimo jiné bankéřům, obchodníkům a dokonce i několika kardinálům ve Vatikánu," řekl agentuře Reuters šéf kybernetické jednotky policie Roberto Di Legami.

Zadrženými jsou pětačtyřicetiletý jaderný inženýr Giulio Occhionero a jeho sestra Francesca Maria, kteří pobývají v Londýně, ale bydliště mají v Římě. Ve světě finanční kriminality nejde o nováčky, uvedla ANSA.

Italská policie zabavila také počítačový server v Římě, který obsahoval tisíce souborů. Devadesát devět procent dat bylo podle Di Legamiho uloženo na serverech v USA.

Podle policie nějakou dobu potrvá, než budou data analyzována. Zatím je také předmětem vyšetřování, jak důležité byly ukradené informace a jak byla data zneužita.

Renzi byl italským premiérem od února 2014 do loňského prosince. Draghi stojí v čele ECB od listopadu 2011, předtím byl guvernérem italské centrální banky.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

InternetItálieMario Draghi
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie